Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4454)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4128)
Українці мої... (1662)
Резонанс (2124)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1055)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (326)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (208)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 03.08.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 03.08.2018
МОНОЛОГИ З В╤ЙСЬКОВОГО ШПИТАЛЮ

Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком книга «Прост╕р прихованого». ╥╖ автор Римма Товкайло занотувала розпов╕д╕ учасник╕в АТО, як╕ л╕кувалися в укра╖нському державному медико-соц╕альному центр╕ ветеран╕в в╕йни в сел╕ Цибл╕, додала власн╕ м╕ркування ╕ вийшла сво╓р╕дна моза╖ка укра╖нсько-рос╕йсько╖ в╕йни.
В╕тал╕й Петровський в╕йськовослужбовець ЗСУ, родом ╕з Бердичева, у мирному житт╕ п╕дпри╓мець, л╕кв╕датор авар╕╖ на Чорнобильськ╕й АЕС. Ось його спогади: «За╖жджали у село Майське. Там ми давали людям, хто до нас виходив, хл╕б. Завжди приходили д╕вчатка й хлопц╕. Д╕вчатка рок╕в тринадцяти, хлопчики восьми-дев’яти рок╕в. Виявля╓ться, у д╕вчинки чотирнадцяти рок╕в ╓ дитина. Немовля. Вона про це проговорилась, а пот╕м зашар╕лася, поб╕гла – соромно стало. А трохи старша за не╖ розпов╕да╓: «Прийшли с╓пари ╕ д╕вчат з╕гнали до клубу. Пот╕м вивели вс╕х на дах ╕ там ╜валтували ус╕ гуртом. Хто намагався опиратися – «пригай с криши».
Дик╕ племена! Журнал╕сти цього не розпов╕дають. Вони взагал╕ багато про що не говорять. Прикро. У ДНР╕вських програмах ми – окупанти. А наш╕ програми про це не розпов╕дають… Як людям роз╕братися у всьому цьому? Як позбутися духовного геноциду, який продовжу╓ться ще й нин╕ рос╕йськими ЗМ╤? Чи ма╓мо ми право про це мовчати?!!»
«Я наведу приклад чолов╕ка, його звуть Василь К., 53 роки, з Лугансько╖ област╕. Доброволець, наша бригада. В нього плем╕нник – с╓пар, загинув п╕д час бойових д╕й. Захарченко поховати його не спром╕гся, Вася його поховав. А брат йому телефону╓ ╕ каже: «Я т╓бя все равно уб’ю». – Як таке зрозум╕ти? Р╕дн╕ брати».
«Доброволець, 32 роки, розпов╕дав мен╕ про сус╕д╕в. Уяв╕ть: зруйнован╕ будинки на вулиц╕. П╕сля обстр╕лу з╕бралися люди, м╕сцев╕ мешканц╕. – «Хто стр╕ляв?» - А вони вс╕: «Ки╖вська хунта». В╕н каже: давайте подивимось. Показу╓ – як, зв╕дки стр╕ляли. Ус╕ докази ╓, що стр╕ляли с╓пари. Але людей переконати неможливо. Вони одне повторюють: хунта. Ненависть засл╕плю╓ оч╕. Зв╕дки в них ст╕льки ненавист╕?»
«Настане час, ╕ м╕й зять, який викручу╓ться, щоб не йти на в╕йну, товариш мого сина, побачить, хто в╕н такий. Прийде мир, з нами Бог, а за нами Укра╖на. ╤ в один прекрасний день мо╖ онуки спитають: «А де ви були, як була в╕йна?» Я скажу, де я був. А що скаже зять? Як д╕тям буде дивитись у в╕ч╕? Я не дам себе вбити, повернуся ╕ побачу, як людина, яка ухилялась в╕д арм╕╖, не зможе ухилитись в╕д в╕дпов╕д╕, на яку чекатиме ╖╖ дитя».
«А перед волонтерами треба стати на кол╕на. Вони при╖жджають до нас на фронт, вони й тут, у шпитал╕. Побачать, обн╕муть, розпитають, пригорнуться. Нема╓ сл╕в, щоб передати це, неможливо».
«Одного разу о 3-й дня ДРГ напала на блокпост. Два б╕йц╕ загинули, дво╓ опинились у полон╕. Виявилось, що ця ДРГ к╕лька дн╕в чекала слушного моменту, щоб напасти. ╤ коли був дощ, хлопц╕ зайшли в укриття, почались ╕гри – телефонн╕, в планшет╕. Пожертвували обережн╕стю. Втратили пильн╕сть. ╤ як поплатилися!»
Дмитро С╕ренко 1985 року народження з м╕ста Марганця Дн╕пропетровсько╖ област╕ п╕шов на в╕йну добровольцем. В╕н розпов╕да╓, хто вою╓ проти нас на Донбас╕: «На Донбассе воюет всякий сброд, маргиналы, которых Путин вооружает и направляет в Украину. С чеченами пришлось быть в непосредственной близости – метрах в 20-ти. Они говорят: я твой папа, зачем ты в нас стрелять будешь? – Дебилы…»
Олександр Сидорченко 1963 року народження: «У нас на фронт╕ був собака Босий. В╕н т╕льки в╕дчу╓ обстр╕л – за 2-3 хвилини – ╕ попереджа╓. Скавчать почина╓».
Олег Скрипка з м╕ста Гор╕шн╕ Плавн╕: «Спалили ╖хню казарму. Перепалили на мотлох все, чолов╕к 600 знищили. Вони трупи КамАЗами вивозили зв╕дти тиждень. За тих пацан╕в, що загинули в аеропорту, ми поквиталися сповна».
Юр╕й М╕гащук ╕з К╕ровоградщини: «Ми з москалями р╕зн╕, зовс╕м р╕зн╕, не так╕, як вони. Балакав з полоненими. Питаю в нього: «Що ти тут робиш? Чого при╖хав?» - «Заработать д╓н╓г». Дивно. Людина не бачить ╕ншого смислу в житт╕, як т╕льки «заработать д╓н╓г», не зна╓, як ╕накше заработать д╓н╓г, як т╕льки когось вбивати?! – «Т╓п╓рь я пон╕маю, что н╓ туда…» - «Слушай, ти только что по нам ╕з танка стр╓лял, а т╓п╓рь пон╕ма╓шь?!!»
Валер╕й Слободенюк ╕з м╕ста Сквира на Ки╖вщин╕: «П╕сля поранень ми вже побували не в одному шпитал╕. Але пов╕рте, що цей шпиталь, у Циблях, особливий, такого б╕льше н╕де нема. Тут дуже профес╕йне медичне обслуговування ╕ чуйне ставлення з боку прац╕вник╕в до кожного пац╕╓нта. ╤ там, де ми ран╕ше бували, також хорош╕ люди, вс╕ роблять, що можуть, але тако╖ уваги до себе, чуйност╕, як тут, ми не зустр╕чали н╕де».
Юр╕й Рафаловський ╕з Сквири Ки╖всько╖ област╕: «Треба п╕дн╕мати духовн╕сть, культуру, це найперше, на чому трима╓ться держава. Коли почалась в╕йна, ми показали себе духовною нац╕╓ю. Хто народився в Незалежн╕й, ╖м по 25 рок╕в, це вже не радянськ╕, це укра╖нськ╕ люди. Хай там що, а духовн╕сть в нас за роки Незалежност╕ п╕днялася. Жодного мажора в арм╕╖ ми не бачили, арм╕я роб╕тничо-селянська ╕ вою╓ – захища╓ Батьк╕вщину, а не за грош╕, як╕ да╓ влада. Ми воювали не за владу, а за д╕тей, щоб вони не були п╕д каблуком у когось».
Римма Товкайло розм╕ркову╓: «Розстр╕л Небесно╖ Сотн╕, анекс╕я Криму ╕ в╕йна – жорстока, безглузда помста укра╖нцям Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖, яка конала, визнання нею того, що над Укра╖ною вона вже панувати не здатна. Не Яник не витримав протистояння з майдан╕вцями, - озбро╓на крилатими ракетами ╕ атомними бомбами Рос╕я програла беззбройному, але могутньому ╕ сильному духом укра╖нському народов╕».
Р. Товкайло наголошу╓, що Рос╕я веде в╕йну проти Укра╖ни стол╕ттями: «Г╕бридну в╕йну проти Укра╖ни кремл╕вська банда веде стол╕ттями, активн╕сть бойових д╕й не вщуха╓ н╕коли, акцент робиться то на ф╕зичному винищенн╕ людей, то на ман╕пулюванн╕ св╕дом╕стю. У т╕ пер╕оди, коли ман╕пулювання впроваджу╓ться усп╕шно ╕ «русск╕й м╕р» масово ╕мпланту╓ться в людськ╕ м╕зки, у масовому ф╕зичному винищенн╕ людей нема потреби, застосовуються лише показов╕ або та╓мн╕ страти особливо непок╕рних. П╕д тиском «руського м╕ра» Укра╖нський Св╕т в╕дступа╓. Коли ж люди активно розбудовують у соб╕ Укра╖нський Св╕т, як, скаж╕мо, це було на Майдан╕, виника╓ потреба в р╕шучих д╕ях карально-репресивного характеру. Тож зовс╕м не випадково одразу п╕сля Майдану Рос╕я вдалась до завоювання Криму, - вона компенсувала таким чином втрачен╕ позиц╕╖ «русского м╕ра» в Укра╖н╕. Тому дивно, наприклад, чути: не було б Майдану, не було б ╕ в╕йни з Рос╕╓ю. Все якраз навпаки: Майдан – р╕шуча спроба укра╖нц╕в зупинити в╕йну».
Авторка книги зверта╓ увагу на р╕зн╕ аспекти в╕йни ╕ п╕дкреслю╓, що вс╕ проблеми автоматично п╕сля перемоги не зникнуть: «В╕йна в Укра╖н╕ ма╓ зворотн╕й ефект тому, на який розраховували кремл╕вськ╕. Небезпека об’╓днала нас укра╖нц╕в (етн╕чних укра╖нц╕в, кримських татар, укра╖нських угорц╕в, укра╖нських ╓вре╖в…), ╕ розвела з прихильниками «русского м╕ра» по р╕зн╕ сторони фронту. Проте розмежування трива╓. На п╕дконтрольн╕й Ки╓ву частин╕ Укра╖ни ╓ значний в╕дсоток москвоф╕л╕в, а на тимчасово окупованих територ╕ях Донецько╖ та Лугансько╖ областей – немало укра╖нських патр╕от╕в, ╕ тут кордон╕в нема╓, противники непримиренн╕, але ╕ т╕ й ╕нш╕ пориваються до сво╖х. Сьогодн╕ проблема Донбасу в тому, що бандит╕в на окупованих територ╕ях п╕дтриму╓ Кремль. Завтра рос╕йське окупац╕йне в╕йсько буде розгромлене, недобитки втечуть за поребрик. А колаборанти залишаться в Укра╖н╕. Декомун╕зац╕я, ╕нтенсивна гуман╕тарна пол╕тика укра╖нського спрямування, правдива ╕нформац╕я з р╕зноман╕тних джерел допоможуть укра╖н╕зувати Донбас, проте сам╕ по соб╕ не здатн╕ сутт╓во вплинути на колаборант╕в, - вони залишаться марг╕налами, укра╖нцями лише за паспортом, ном╕нально. Нав╕ть заговоривши укра╖нською, явно або приховано ненавид╕тимуть Укра╖ну. Оце – проблема».
 Поетеса Олена ╢вт╓ва у в╕дгуку на книгу «Прост╕р прихованого» зазнача╓: «Попри болюч╕ ╕стор╕╖, ця книга про «буденний» геро╖зм ╕ звитягу б╕йц╕в, медик╕в, волонтер╕в, про неймов╕рно потужну силу нашо╖ кра╖ни, яка четвертий р╕к жертовно захища╓ ╢вропу ╕ св╕т в╕д рашизму. Вона спонука╓ кожного зазирнути соб╕ в душу ╕ зробити виб╕р – ти тут ╕ зараз буду╓ш омр╕яну Батьк╕вщину, чи «гнилою колодою по св╕ту валя╓шся». Завжди залиша╓ться шанс перейти на сонячну сторону».
Анатол╕й Зборовський

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 03.08.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20229

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков