Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4454)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4128)
Українці мої... (1662)
Резонанс (2124)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1055)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (326)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (208)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 16.07.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 16.07.2004
Все брутальніші побори за повітря, море й гори
Віктор ХОМЕНКО.

Альтернатива досі холодному Чорному морю: екскурсії до кримських приваб - ще подорожчали. Ціна побіжного екскурсійного знайомства "на колесах автобуса" з окрасами Південнобережжя від 60 грн. Складно тепер й потрапити на буквально всі популярні туристичні об`єкти, де курортників очікують зграї сучасних Остапів Бендерів. Їх "гостинні" обличчя здатні налякати не лише дітей.
Навіть східці до у всі часи доступної візитки курорту - Ластів'ячого гнізда, тепер перегородили два атлети. Суворими голосами вони попереджають, що вхід сюди з кожного (крім учасників війни й малюків) дві гривні. Тисячі людей, що прибувають сюди пішки, авто, теплоходами й катерами прозвали цих збирачів гривень "бізонами". Мабуть, тому, що взявши ваші гроші, гевали видають натомість "квитки" - папірці без печаток, зате із написом - ВАТ "Бізон", яким керує Сергій Ямніков. Найбільш обуреним туристам пояснять: "эта мзда надолго, деньги изымаются по договору с Гаспринским поссоветом, заключенным на 10 лет". Може, "мзду" збирають на реставрацію сходинок чи під'їзних шляхів, для опорядження занедбаних не те що околиць курорту, а навіть найчарівніших місць? Але ж східці до диво-палацу на краєчку скелі розбиті вщент, навколо несцусвітній бруд і бур'яни, старі паркани, "як навколо хліву". А з пропонованих послуг - лише платний туалет ціною в одну гривню. Щоправда, для "підняття настрою" натовпу вражених несподіваними поборами курортників атлети підготували "милий жарт" - листівку "Плакат для зняття стресу" із зображенням мішені, в центрі якої напис "Битися головою тут", й інструкцією як нею користуватися.
Така ж ситуація й біля не менш жвавого місця - уславлених Мармурових печер. Адже бажаючим насолодитися заповідною красою підземних лабіринтів доведеться спорожнити гаманець ще на в'їзді в Кримський природний заповідник, на території якого вони знаходяться. Через постійні конфлікти на пропускному пункті, (мотузці з віхтем ганчірок) чимало туристів розвертаються і їдуть назад та замість сувенірів і вражень про підземну й гірську красу півострова, везуть зіпсований настрій, вантаж надто негативних вражень про все нові гримаси й оскали пожадливої курортної сфери Криму. Несподівані пости збирачів додаткових, надуманих, високих оплат припиняють подальший шлях туристів у печери, бо людям стає задорого побувати в чарівній місцині півострова. Особливо спантеличені іноземці. Попри це, біля ганчірки-шлагбаума молодики перераховують всіх бажаючих потрапити в розрекламовані по всьому світу фантастичної краси підземелля, а потім гроші, які правлять за те, щоб до них доїхати. Одні викладають кругленькі суми мовчки (50 грн. з автобуса, 30 - з авто, плюс з кожного дорослого ще по три гривні, з дитини - по півтори), інші вимагають пояснити "з якого лиха мають доплачувати за повітря". Усі дивуються, чому їх примушують витрачатися двічі: й за вхід у підземелля і за в'їзд на територію, де печери знаходяться. Та з чого складаються саме такі тарифи вам не пояснять. Хоча гроші з туристів тут беруть ще з весни. Те, що відпочиваючі охрестили брутальними поборами, на папірці за підписом директора заповідника названо "ціною за рекреаційні послуги (!)". Від кордону до печер чотири кілометри. Цю територію заповідника орендує підприємство "Онікс-тур", яке й улаштовує підземні екскурсії. Екскурсоводам-спелеологам соромно вислуховувати емоційні обурення людей, котрі не безпідставно вважають себе обдуреними. Квиток до печер,  залежно від довжини підземного маршруту, коштує від восьми до 24 грн. Гроші йдуть на облаштування галерей підземних лабіринтів, гротів й зал. "Тут ми платимо за зрозумілі речі", - говорять туристи. За що з них вимагають гроші на кордоні - не зрозуміло нікому. Адже за законом кошти можна брати за якусь послугу. За Конституцією України вилучати їх "просто так" не можна. Це роблять лише бандити, які зупиняють людей на "великих дорогах". Чому Крим зустрічає нині туристів таким нововведенням адміністрація заповідника, його директор Олександр Хромов, пояснити відмовляються. Тим часом бажаючих побачити одні з найвидовищніших кримських печер стає все менше
Схожі порядки й на більшості аналогічних туристичних об'єктів і пляжів Південнобережжя, які місцева влада щороку голосно обіцяє зробити, нарешті, "зовсім безплатними". Курортний бізнес у Криму стає все нечеснішим й вигадливішим у способах втечі від податків. Навіть чимало селищних Рад заходилося збирати з відпочиваючих за реєстрацію більше п'яти гривень попри відповідну постанову Верховної Ради автономії. Остання "знахідка" ініціаторів диких літніх поборів спантеличила вже не лише відпочиваючих. Платними стали навіть стоянки машин біля сімферопольських лікарень. Ціна парковки й проїзду на обмежені знайомими уже "кордонами-шнурками" й смугастими шлагбаумами майданчики перед входом у приміщення медичних закладів - одна гривня за годину.  Молодики відрізняються від південнобережних  оранжевими накидками з написами ВАТ "Автодром".
А ще тим, що не пропускають до потрібного місця вже не тільки нездорових курортників, а й машини з ледве живими інфарктниками, інсультниками, травмованими та з іншими болячками людей, життя котрих часто залежить від негайної допомоги медиків. Щоправда, "суворі, але справедливі" охоронці таки пропустять безкоштовно машини "Швидкої допомоги", учасників війни, інвалідів першої й другої груп й ліквідаторів Чорнобильської аварії. Конаючим варто не забути відповідні посвідчення дома, щоб устигнути пред'явити їх "наповнювачам кримського бюджету"....
Тож поспішайте на благословенний півострів. Вас тут спрагло чекають, щоб "продати повітря" біля кожної ущелини, водоспаду, пляжу, палацу... Будьте певні: очікують з "ненав`язливим і вигадливим сервісом" скрізь, як пишуть в прайсах "кожного потенційного курортника, незалежно від товщини гаманця".
Сподівання лише на оперативну й принципову роботу прибулих на півострів 460 податківців з материка. Державна фіскальна служба має намір навести лад не лише в приморських регіонах автономії, а й у степовому Криму. Зосередить зусилля не тільки на "Бендерах кримських доріг", а також на потоках надто дорогого, часто фальсифікованого продовольства, підакцизних групах товарів і паливно-мастильних матеріалів.

ТИМ ЧАСОМ...

Перший заступник голови Ради міністрів АРК Володимир Раєнко доручив Міністерству курортів і туризму Криму з'ясувати правомірність стягування плати з туристів за проїзд до екскурсійних об'єктів, розташованих у гірсько-лісовій зоні. Таке доручення В. Раєнко дав під час селекторної наради в кримському уряді 9 липня.
"У нас склалася порочна практика - двічі стягується збір з туристів, які відвідують ці об'єкти, - відзначив В. Раєнко. - Один раз на під'їзді, інший раз при відвідуванні".
На думку першого віце-прем'єра, подібні збори з туристів знижують туристичну привабливість Криму, а також створюють у приїжджих враження, що місцеві влада не контролює ситуацію.
"Контекст-медіа".


Такі "кусючі" кримські літні ціни!

Підраховано: третина курортного потоку України незмінно прямує у Крим, теж третина з них - у Ялту. Вона (разом з Євпаторією і Феодосією), найкраще підготувалася до прийому гостей. Усі оздоровниці, 500 гектарів пляжів Чорного й Азовського морів, переповнені. За останньою інформацією, на півострів з початку року прибуло понад два мільйони курортників й туристів. 46% з України, 40% - з Росії, 12% - з Білорусі, 2% припадає на курортників з інших країн СНД, зовсім мало з дальнього зарубіжжя.
Середня вартість путівки, повідомило Міністерство курортів, складає у ці дні 125 - 130 грн. на день з однієї особи. Мінімальні - 80 грн. за день уже розкуплені до жовтня. Отже, два тижні у не кращій оздоровниці для сім'ї з трьох чоловік обійдуться щонайменше у 4,5 -5 тисяч гривень.
З "дикунів" власники квартир зазвичай просять 10 - 25 і більше доларів з людини, залежно від відстані до моря. Харчування, звісно, окремо. Найбільше нарікань на Алушту, низку інших приморських міст й селищ, де досі ніяк не зберуться прибрати не лише околиці, а й навіть центр, узбережжя та щільні ряди торговельних лотків з територій набережних. Традиційно не вистачає туалетів, звичайно, платних. Убиральні досі лишаються настільки значною проблемою кримського курорту, що почали відлякувати не лише іноземних, а й вітчизняних туристів. За усі мінуси місцевого сервісу (який, на відміну від цін, ну ніяк не бажає зростати), люди знову розплачуються зіпсованим настроєм.
Приморські селища - альтернатива для тих, хто любить відпочивати подалі від цивілізації чи кому не по кишені відпочинок у пансіонатах. Ціни тут за кімнату від 2,5 до 10 - 25 доларів з особи. Переночувати й у "пік" літа коштуватиме тут стільки, як і торік: від 3 до 10 доларів з людини. Сьогодні курортний сезон у розпалі, ріст цін - теж.
Щоб скромно відпочити тижнів два, приміром, у Євпаторії одному курортнику потрібно викласти щонайменше 300 - 400 у. о. Мінімальний "розклад": 25 грн. за ліжко, триразове харчування "без надмірностей" щодня обійдеться гривень у 40 - 70, атракціони - від 40, вечірній відпочинок - щонайменше 50 грн. Ціни зростають щодня, й уже почали відлякувати людей із середнім достатком. Вони жаліються, що зібрані протягом року гроші замість очікуваного місяця відпочинку біля моря розлітаються за тиждень.
У Ялті літні ціни звично відлякують гостей Криму. У готелі "Ялта" звичайний одномісний номер - 165 грн., у "Паласі" - 225, у "Брістолі" - 259 (з вікнами на море - 306), в "Ореанді" - 771 грн. за добу. "Люкси" - від півтори тисячі гривень. Ночівля у 130 приватних зареєстрованих готелях та пансіонатах столиці кримських курортів та ще більшій кількості "тіньових" обійдеться від 20 грн. до 300 доларів. У бабусь - від 10 грн. Сніданок у кафе на набережній "витягне" з вашого гаманця не менше 30 грн. Хто попередньо не заглянув у меню, за каву з морозивом може викласти 50 й більше гривень. Склянка томатного соку в кафе "Крим" - 80 коп., в сусідній їдальні "Бузок" - 1,8 грн., неподалік в пельменній - 2.50. У магазинах літрова банка такого соку (5 склянок) - 2.10. Скромний обід чи сніданок біля моря - від 200 грн. Година прогулянки на авто-іномарці - 100 доларів, на катері чи яхті - від 100 грн. до 100 доларів. Катання на вертольоті 1 000 грн. Фото на пам`ять - від 10 до 30 грн.
Надувний матрац чи лежак на пляжі - 10 - 15 грн. Цього сезону екскурсії стрімко подорожчали вже з весни. Тим часом кримський уряд прогнозує нове 15%-не підвищення цін на товари й послуги для відпочиваючих.

Діти-квіти, де вас улітку подіти?

З маршрутів вихідного дня для батьків із дітлахами найдешевший у "Поляну казок" - відомий зоопарк "Казка" - у автобусі на 23 місця 32 грн. з людини, на 43 місця - 18. Плюс - вхідні квитки в зоопарк й музей - 5 і 4 грн. Показати дитині гору Демерджі обійдеться в малому автобусі - 27 грн., у великому - 14. Вхід в аквапарки нині від 150 грн. за вхід дорослому, від 50 - дитині. Зміна в дитячому розважальному центрі "Чорноморська Атланта" села Піщане коштує від 265 у. о. Від 200 доларів батькам однієї дитини треба викласти за зміну в євпаторійському дитячому санаторії "Чайка". 207 у. о. - за зміну в дитячому оздоровчому таборі "Ласпі" в однойменній бухті.
Оздоровчий табір "Дельфін" в Орджонікідзе - 8 у. о. з людини за добу.
В санаторії "Блакитна хвиля" поруч із цілющим Сакським озером - 9,5 доларів за добу. Зміна в "Артеку" - 3 000 гривень. Серед 27 дитячих санаторіїв, 75 оздоровчих таборів, безлічі наметових - є й дешевші. Зокрема, скаутські табори в Керчі (36 грн. за день з дитини в будиночках на Генеральських пляжах), у наметах під Алуштою (26 грн.).  Найдешевше оздоровити дитину в Бахчисарайському, Ленінському, Роздольненському, Сакському, Сімферопольському районах. Але туди уже не втовпишся.
В. ВАСИЛЬЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 16.07.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2217

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков