Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 28.10.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 28.10.2005
ПРОБЛЕМИ Є, ВОНИ ЗЛОБОДЕННІ, ЇХ ТРЕБА ВИРІШУВАТИ...
Людмила МОХОВА, прес-секретар Постійного Представника Президента України в АРК.

Минулого тижня Постійний Представник Президента України в АР Крим Володимир Куліш побував з одноденним робочим візитом у Нижньогірському районі, де провів  прийом громадян з особистих питань. Проблеми, про які повідали жителі, виявилися гарячими і наболілими.
Усього на прийомі побувало (з урахуванням колективних звернень) 52 чоловіки. Найбільша кількість звернень стосувалася житлово-комунальних проблем, несвоєчасної виплати заробітної плати, газифікації, неправомірних дій з боку правоохоронних органів, працевлаштування, збільшення пенсій та ін.
Так, пенсіонери Н. Брешта і С. Семенюк, які проживають на території Зорькинської сільської ради, протягом шести років не можуть домогтися ліквідації негативних наслідків розпаювання колишнього КСП "Завіт Ілліча". На думку заявників, при реформуванні цього підприємства допущені зловживання у розпаюванні колективного і комунально-соціального майна, які завдали збиток у 10 млн. грн.
Вимагає втручання Постійного Представника і ситуація з перерозподілом коштів на ремонт житлових будинків для депортованих громадян. У Нижньогірському районі проживають більше 10 тисяч кримських татар, основна частина яких придбала житлові будинки в 1990 - 1993 рр. Таких будинків близько тисячі. Через важке матеріальне становище багато родин не в змозі за власні кошти зробити капітальний ремонт своїх будинків. На квартирний облік їх не ставлять. Виходить замкнене коло. Тому люди змушені звертатися до Представника Глави держави з проханням поклопотатися перед Радою міністрів Криму про включення в Програму облаштування депортованих громадян статті витрат на фінансування капітального ремонту житлового фонду.
Як і раніше, турбує нижньогірців проблема газифікації. Так, жителі вулиць Придорожньої, Некрасова, Пушкіна, Лермонтова уклали договір з ТОВ "Енергетичні системи України" на будівництво газопроводу низького тиску, термін виконання якого минув ще наприкінці минулого року. Жителями цих вулиць вчасно й у повному обсязі оплачено всі будівельні роботи, але газ досі не пустили через те, що у підрядника не готова документація на здачу об'єкта. Крім цього, у жителів вищевказаних вулиць демонтували пічне опалення, і ніяких джерел тепла в їхніх будинках немає, а зима не за горами.  Тому люди сподіваються на допомогу Володимира Куліша в якнайшвидшій передачі підрядником об'єкта експлуатуючій організації і збільшенні кількості бригад для підключення абонентів до газопроводу найближчими днями.
Гостре питання з удосконаленням опалювальних систем у навчальних закладах. Нижньогірський регіон, мабуть, єдиний  у Криму, де на сьогодні у шести школах опалення забезпечується печами-"буржуйками". Особлива тривога району  - Уваровська загальноосвітня школа I - III ступенів, яка впродовж вже кількох років у аварійному стані. Самостійно район не розв'яже цю проблему. І якщо не буде фінансування з боку кримського уряду, то становище не покращиться. Тому керівництво району змушене звертатися до Постійного Представника і з цього питання.
Напружена розмова відбулася на зустрічі Постійного Представника з керівниками сільгосппідприємств району, у якій взяли участь глава райдержадміністрації Н. Тимін і голова районної ради А. Іванюшин.
В. Куліш акцентував увагу на необхідності формування бюджету 2006 року: зробити розрахунки макропоказників, на які повинні спиратися регіони для того, щоб зрозуміти, яким шляхом йти, які вибрати пріоритети. Необхідно чітко визначити, де потрібна фінансово-інвестиційна підтримка. Визначити найбільш перспективні напрямки капітальних вкладень, від яких буде залежати підвищення найбільшого приросту продукції.
За словами Постійного Представника, Нижньогірський район ним обраний не випадково. "У 80-х роках я привозив студентів на збирання врожаю, і пам'ятаю, що Нижньогірський район був одним з найперспективніших і найбагатших регіонів Криму. І мені дуже боляче, що ті підприємства, які 5 - 10 років тому успішно працювали, їхні керівники мали високі урядові нагороди, а деякі були навіть Героями Соціалістичної Праці, сьогодні хоч і приватизовані, але їхні економічні показники погіршилися, а інших господарств і зовсім не існує". В. Куліш  відзначив, що на тлі ринкових відносин з'явилися ті прояви, що взагалі деформують певною мірою і суспільні відносини. Але багато чого залежить від керівників, від їхнього професіоналізму, від уміння тримати ситуацію.
На нараді також було наголошено на неврегульованості законодавчої бази в питаннях пільг для новостворених сільгосппідприємств. ТОВ "Акимівка", новостворене господарство, є платником податків за загальною системою оподаткування. Відповідно до технології вирощування сільськогосподарських культур (господарство спеціалізується на вирощуванні рису) за період вегетації потреба у воді склала 6 млн. кубометрів. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України про нормативи за використання поверхневих вод р. Дніпра стягується збір 9,58 коп. за 1 куб. метр.  Можливо, це прийнятно для підприємств гідроенергетики і водного транспорту, але аж ніяк для сільськогосподарських підприємств. Отже, загальна сума податку за використання природних ресурсів складе більше 560 тис. грн. Плата тільки за цим податком в 35 разів більша, ніж розмір фіксованого сільськогосподарського податку,  який сплатило б господарство, якби воно було зареєстровано платником фіксованого податку, і в 14 разів більша, ніж вартість спожитої води. На думку директора господарства Олександра Єрешкіна, сплата цього виду податку ставить господарство в найтяжку фінансову ситуацію. Людина створила підприємство, забезпечила близько 900 робочих місць, а пільг не має. А зароблені гроші можна було б пустити на розширення виробництва.
Хвилює районних керівників і становлення та відродження садівництва і виноградарства. Щоб одержати перший врожай фруктів необхідно п'ять-шість років. Тому вклавши кошти на закладення нового саду, господарство виводить чималі  суми з обороту. Держава на нові насадження виділяє 1% бюджетних надходжень від продажу алкогольних напоїв і пива. Це чималі кошти. Тільки розподіляються вони, на думку голови правління ВАТ "Весна" Валентина Корнієнка, несправедливо. Наприклад, за  п`ять років на закладення садів і виноградників господарство витратило понад 2 млн. грн., а компенсації одержали ледве більше мільйона. Тоді як інші одержали більші суми.
До того ж Кабмін України знизив ставку ввізного мита на фрукти до 1%. Це потужний удар по вітчизняному виробнику. Ринок насититься продукцією, завезеною з-за кордону. Така ситуація може призвести до ще більшого занепаду галузей садівництва і виноградарства. На думку досвідченого господарника, необхідно терміново вносити зміни і робити корективи у законодавстві.
Проаналізувавши пропозиції,  що надійшли під час зустрічі, Постійний Представник рекомендував присутнім підготувати відповідні документи, у яких аргументовано викласти проблеми. Володимир Куліш відзначив, що проблеми дійсно є, вони злободенні, і їх треба вирішувати. Він запевнив присутніх керівників господарств, що всі питання, порушені на зустрічі, будуть повідомлені Президенту України.

На фото: Володимир Куліш.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 28.10.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3380

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков