Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 16.12.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 16.12.2005
ПРОГУЛЯЙМОСЯ... ЧУЖИМИ ГОРОДАМИ
Лідія СТЕПКО, власкор «КС».

Цього тижня депутати Севастопольської міськради після тривалих доопрацювань, нарешті, ухвалили Генеральний план розвитку міста на 2005 - 2025 роки. Під-рахували, що на виконання 20-річного плану місто має витратити 20 мільярдів гривень. Щорічний мільярд - це два річних бюджети. Приймали майже одноголосно і дуже з цього раділи. Навіть були пропозиції день ухвали оголосити святом. Засідання депутатів звелося до вихвалянь проектувальників, самих себе і... знову проектувальників.
Розвиватиметься місто таки як екополіс. Визначення ще від початку дуже припало до душі місцевим народним обранцям. Даремно, що ніхто в сесійній
залі достеменно не знав етимологію цього дивного слова. Начальник Управління екології та природних ресурсів України в м. Севастополі Володимир Макарович Артеменко, запрошений на одне із засідань, розтлумачив той складний термін, довівши, що до екополіса нам - як до Місяця. Тоді він наводив приклади, посилаючись на світовий досвід. Тлумачив так щиро й детально, що більше до міськради не запрошували. Від нього - сам клопіт. Раз по раз нагадує, що в місті 1400 несанкціонованих сміттєзвалищ, в той час коли так хочеться назватися екополісом і не внести в Генеральний план розбудови міста комплексів з переробки сміття.
Депутатське солодкоголосся y сесійній залі спонукало мене послухати коментар вищезгаданого фахівця, Володимира Макаровича Артеменка:
- Володимире Макаровичу, депутати кажуть, що житимемо в екополісі, а Ви як вважаєте?
- Дивує й насторожує, передусім, те, що Державна центральна експертиза припускається порушень, видаючи позитивну характеристику без характеристики Державної екологічної експертизи, тобто зовсім ігноруючи її. Міністерство екології та природних ресурсів України ставитиме це питання. Порушена стаття 39 Закону України «Про екологічну експертизу», якою заборонено приймати проекти, реалізовувати їх без державної екологічної експертизи. Керуватися таким Генеральним планом розвитку міста заборонено законом. Треба бути дуже сміливими людьми, аби припускатися таких кричущих порушень закону.
Площа зелених насаджень на душу населення міста-екополіса має бути вдвічі більшою, ніж та, яку маємо в місті зараз, тобто 23 кв. м проти існуючих сьогодні
10 кв. м. Дотягали цифри до нормативів екополіса дуже смішними засобами, зараховуючи до тих площ ділянки садових товариств, кот-рі, звичайно ж, не можуть вважатися місцями загального користування. (Кого привабить прогулянка в чужому городі?). Натомість чималі площі парків міста заплановані під забудови з послідовним знищенням зелених насаджень. Це надзвичайно хибна практика.
Не визначена належним чином у вищезгаданому документі й двокілометрова прибережна зона. Зате з неї заплановано вивести більше десяти чималих підприємств. Куди вони будуть переведені, за які кошти, у які терміни? Ніякої конкретики.
У сесійній залі всі ці огріхи не обговорювалися. Серед присутніх панувала одностайність, захват і ейфорія. Складалося враження, що депутати змагаються у красномовності, приймаючи якийсь абстрактний документ, за який ніхто, ніколи, ніякої відповідальності не нестиме.
Є в тому документі речі, котрі взагалі обурюють. Відомо, що в Байдарській долині розташований басейн Чорноріченського водосховища. Туди іноді потрапляють забруднені стоки. Фахівці запланували побудувати очисні споруди, а відпрацьовану на них воду закачувати тут же під землю. Але ж там знаходиться підземний водозабір питного водопостачання. Назвати таке планування тільки безграмотним язик не повертається: це просто - неприпустимо.
У прийнятому документі не визначена природно-заповідна зона, не окреслені ділянки особливо цінних земель, тобто порушена стаття 150 Земельного кодексу. Якщо такі землі у Генеральному плані не визначені, значить їх можна буде вилучити задля чиїхось потреб.
- Які подальші дії Управління екології та природних ресурсів?
- Будемо вимагати проведення Державної екологічної експертизи з подальшим коригуванням прийнятого документа.
Отже, як бачимо, напланували севастопольські народні обранці, як самі захотіли, і радесенькі... Вистачить тепер роботи й вищезгаданому управлінню й депутатам наступного скликання. Ніхто не заглядає в майбутнє далі свого власного депутатського терміну. У програші, як завжди, пересічний городянин. Мабуть, йому сьогодні зовсім не радісно, бо на часі чергові вибори. Вибори є, а вибору нема.

м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 16.12.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3487

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков