Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 20.01.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 20.01.2006
Новини України та Криму
журналісти та агенції

АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКО НЕ ВИКЛЮЧАЄ, ЩО ОРЕНДНУ ПЛАТУ КРИМСЬКИХ ОБ`ЄКТІВ ДЛЯ ЧОРНОМОРСЬКОГО ФЛОТУ РФ МОЖЕ БУТИ ЗБІЛЬШЕНО ДО 400 МЛН. USD

Орендну плату за перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму та використання ним об'єктів інфраструктури може бути збільшено Україною до 400 мільйонів доларів США. Про це 17 січня заявив у інтерв`ю міністр оборони України Анатолій Гриценко, повідомили Укрінформу в Управлінні прес-служби МОУ. "Цілком можливо, що порядок цифр буде саме такий. Адже це Крим, курортна зона, попит на землю дуже великий, а пропозиція - обмежена", - заявив міністр.
Водночас Анатолій Гриценко зазначив, що він не економіст, щоб давати власні оцінки. Однак вважає, що ринкова орендна плата буде у багато разів вище нинішньої. "Якщо у найголовнішому, енергетичному, секторі кардинально переглядаються діючі угоди, і стосунки з категорії "братських" переводяться у категорію "справедливих ринкових", то цілком логічно припустити, що подібні підходи втілюватимуться й у інших секторах українсько-російських відносин", - наголосив міністр.

МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ  УКРАЇНИ ЗАНЕПОКОЄНЕ РОБОТОЮ РОСІЙСЬКОГО ЗЕМСНАРЯДА "УРЕНГОЙ" У КЕРЧЕНСЬКІЙ ПРОТОЦІ

Українська сторона занепокоєна роботою російського земснаряда "Уренгой", яка вже два тижні триває у Керченській протоці, заявив 17 січня під час прес-клубу перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко.
За його словами, у територіальних водах України земснаряд поглиблює дно у затоці. Відповідна нота МЗС України була вручена представникам Російської Федерації і нині очікується відповідь, зазначив дипломат.
 Володимир Огризко також наголосив: "Подібні роботи можуть проводитися винятково з дозволу української сторони". Водночас він звернув увагу журналістів на нагнітання негативної обстановки в українсько-російських відносинах. "Але ми завжди налаштовані на конструктив і розвиток взаємовигідних стосунків, бо Росія була, є і буде нашим стратегічним партнером, - сказав перший заступник міністра, - цьому безперечно сприятиме безумовне виконання Росією двосторонніх угод та законодавства України". Відповідаючи на запитання журналістів, дипломат зазначив, що перегляд ціни на оренду українських об'єктів Чорноморським флотом РФ здійснюватиметься тільки після інвентаризації та укладення відповідного договору на оренду.


ПРЕЗИДЕНТ ПРИВІТАВ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД З ВОДОХРЕЩЕМ

Виступаючи 19 січня в столичному парку культури і відпочинку Гідропарк, де відбулося святкування Йордану, глава держави побажав українцям єдності й родинного тепла.
"Щоб той острів благополуччя, який починається з родини, завжди був стабільним. Щоб у наших родинах панували гаразди, була злагода, почуття взаємоповаги", - сказав Віктор Ющенко. "Це ті почуття, які завжди давали нам силу, коли потрібно перемагати", - додав він.
Глава держави закликав українську громаду до єднання і терпимості. "Я щасливий, що ми живемо в гармонії, що біля куполів православних храмів є католицькі, є синагоги. Кожна нація має можливість продемонструвати свою віру і своє відношення до Господа Бога.
Це право кожного - бути самим собою", - сказав Віктор Ющенко.
Після виступу Глава держави взяв участь у святковій молитві, яку провів Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
На святі був присутній також мер Києва Олександр Омельченко.
http://www.president.gov.ua


ІСНУЮТЬ КІЛЬКА СУТТЄВИХ РИЗИКІВ...

На засіданні Ради національної безпеки і оборони України, яке відбулося у середу під головуванням Президента Віктора Ющенка, висловлене занепокоєння тим, що сьогодні існують кілька суттєвих ризиків для всіх складових національної безпеки країни. Це, зокрема, блокування діяльності Конституційного Суду, неконституційна відставка уряду і введення в дію з 1 січня 2006 року змін до Конституції без відповідних механізмів їх реалізації. "Всі ці чинники створюють загрозу поглиблення нестабільності в суспільстві", - підкреслив після засідання Ради в розмові з журналістами секретар РНБО Анатолій Кінах. За його словами, РНБО прийняла рішення звернутися до парламенту із закликом в стислі строки забезпечити відновлення діяльності Конституційного Суду.
РНБО також визначила, що постанова Верховної Ради від 10 січня цього року про відставку уряду суттєво знижує ефективність і результативність держави з захисту своїх економічних і політичних інтересів. У зв`язку з цим, повідомив Анатолій Кінах, РНБО підтримує звернення Президента до парламенту стосовно скасування цієї постанови і пропонує главі держави звернутися до Конституційного Суду для оскарження цього рішення як неконституційного.
У цьому зв`язку Віктор Ющенко підкреслив, що єдиним шляхом виходу з конфлікту щодо рішення Верховної Ради від 10 січня в політичній і правовій площині має бути розгляд цього питання в Конституційному Суді України. Тому він наполягає, щоб на спільному засіданні було приведено до присяги суддів Конституційного Суду. Віктор Ющенко також наголосив, що це засідання парламенту має проходити у відкритому режимі, аби суспільство з перших вуст почуло позицію керівництва держави щодо нагальних політичних питань.
За словами секретаря РНБО, Рада на своєму засіданні також визнала загрозу розбалансованості всіх гілок влади через непідготовлене запровадження з 1 січня змін до Конституції. Президенту пропонується в стислі строки створити спеціальну юридичну комісію, яка проаналізує зміни і внесе відповідні пропозиції в контексті незворотності розвитку України як правової демократичної держави.

*  *  *

ТИМ ЧАСОМ...

Верховна Рада України 19 січня прийняла закон про тимчасові слідчі та спеціальні комісії Верховної Ради України. За відповідний законопроект проголосувало 313 народних депутатів. Як повідомляють кореспонденти Укрінформу, згідно з новою редакцією закону, окрім можливості створення Верховною Радою тимчасових слідчих комісій ВР та тимчасових спеціальних комісій, тепер у парламенту з`явилась можливість створювати спеціальну тимчасову слідчу комісію ВР для проведення розслідування щодо усунення Президента в порядку імпічменту...


ПРЕЗИДЕНТ КРИТИКУЄ...

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що найбільшу кількість місць у майбутньому парламенті отримає блок "Наша Україна". Про це він заявив в інтерв`ю британській газеті The Financial Times, повідомляє Укрінформ.
Говорячи про можливість формування коаліції з ким-небудь у новому парламенті, Віктор Ющенко зазначив, що поки ще зарано про це говорити, оскільки ніхто не знає, як будуть представлені політичні сили у новому складі Верховної Ради. "Нам доведеться подумати, з ким формувати коаліцію, але все залежить від результатів інших політичних сил", - сказав він.
Водночас Президент не дав чіткої відповіді на запитання, чи можливий союз "Нашої України" з Партією регіонів, зауваживши лише, що "політична коаліція повинна відповідати політичним, економічним і гуманітарним цінностям Майдану, тобто демо-кратичним цінностям". За його словами, основний критерій, за яким формуватиметься коаліція, - це "можливість вести однакову політику, без будь-яких інших попередніх умов".
При цьому Віктор Ющенко піддав різкій критиці Блок Юлії Тимошенко, підкресливши, що останнім часом в Україні "немає жодної сили, яка більше йде врозріз із проголошеними на Майдані цінностями, ніж БЮТ", і це, за його словами, особливо засвідчує позиція БЮТ під час голосування у Верховній Раді щодо важливих економічних і політичних питань. Президент заявив, що останні дії таких сил, як БЮТ, Народний блок Литвина, Партії регіонів пов`язані з виборчою кампанією, оскільки "своєю деструктивною позицію" вони сподіваються отримати більше голосів виборців. У цьому контексті Віктор Ющенко висловив думку, що нинішня політична ситуація в країні є "прекрасним тестом для виборця, щоб розібратися, наскільки та або інша політична сила цінує стабільність і наскільки вони поважають Конституцію".

...І ШУКАЄ КОМПРОМІСУ
Президент України Віктор Ющенко провів розмову з Головою Верховної Ради Володимиром Литвином. Вони обговорили ситуацію в країні та досягли узгодженої позиції щодо проведення напередодні парламентських канікул спільного засідання Верховної Ради та Кабінету Міністрів за участю глави держави. Метою засідання стане пошук компромісу в нинішній політичній ситуації, повідомляє Укрінформ.
Президент ще раз наголосив, що його позиція залишається незмінною: заради порозуміння і стабільності в державі відповідальна політична еліта повинна вирішувати всі конфлікти у діалозі, за столом переговорів. Він висловив переконання, що сьогодні всім сторонам конфлікту і представникам усіх гілок влади слід відмовитися від передвиборних емоцій, відкинути некорект-ні заяви на адресу своїх колег та продемонструвати повагу до України та українського народу.
Президент закликав політичну еліту своїми діями виявляти повагу до Конституції та закону і керуватися, передусім, національними інтересами.


АНОНС!
У п`ятницю, 20 січня, в авторській програмі Алли Петрової "Два кольори" (Кримське радіо, початок о 20.00) - радіорепортаж про Різдвяну поїздку кримських школярів на Західну Україну.
В суботу, 21 січня, гостем радіопрограми "Слово" (Кримське радіо, початок о 18.30) - буде Олександр Ігнатуша, актор, режисер, композитор, співак - "артист народу України"!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 20.01.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3569

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков