Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4454)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4128)
Українці мої... (1662)
Резонанс (2124)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1055)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (326)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (208)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 19.10.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 19.10.2007
Б╤ДН╤СТЬ НА ПАПЕР╤ ╤ В ЖИТТ╤

ОБЛИЧЧЯ ВЛАДИ
17 жовтня - М╕жнародний день боротьби з б╕дн╕стю

Б╤ДН╤СТЬ НА ПАПЕР╤ ╤ В ЖИТТ╤
Про роботу з л╕кв╕дац╕╖ найгостр╕ших форм прояву б╕дност╕ розпов╕да╓ м╕н╕стр прац╕ ╕ соц╕ально╖ пол╕тики Автономно╖ Республ╕ки Крим Ра╓т Рефатович СЕТТАРОВ.
Б╕дн╕сть - комплексне соц╕альне явище. ╥╖ насл╕дки в╕дбиваються на всьому сусп╕льств╕ ╕ впливають на його розвиток. У св╕т╕ нема╓ жодно╖ кра╖ни, що здолала б╕дн╕сть. Б╕дн╕ ╓ й у високорозвинених кра╖нах, просто б╕дн╕сть у них ╕ншого порядку.
З метою л╕кв╕дац╕╖ найгостр╕ших форм ╖╖ прояву, досягнення зростання реальних доход╕в населення зд╕йснюються так╕ кроки: з 2001 року викону╓ться затверджена Указом Президента Укра╖ни довгострокова (до 2010 року) Стратег╕я подолання б╕дност╕, реал╕зуються системн╕ заходи для вир╕шення проблеми б╕дност╕ ╕ запоб╕гання ╖╖ в майбутньому.
Зараз реал╕зу╓ться трет╕й етап Стратег╕╖, розрахований на 2005-2009 роки. На цьому, заключному етап╕ передбачено спрямувати економ╕чн╕ процеси на ефективн╕ше задоволення потреб людей. Йдеться про заходи, спрямован╕ на п╕двищення р╕вня зайнятост╕, зростання доход╕в в╕д трудово╖ д╕яльност╕, удосконалювання системи адресно╖ соц╕ально╖ допомоги ╕ соц╕альних послуг, соц╕альну п╕дтримку родин з д╕тьми ╕ д╕тей, позбавлених батьк╕всько╖ оп╕ки.
Радою м╕н╕стр╕в та виконкомами м╕ськрад ╕ райдержадм╕н╕страц╕ями прийнят╕ в╕дпов╕дн╕ р╕шення ╕ вжит╕ заходи. Працюють м╕жв╕домч╕ рег╕ональн╕ робоч╕ групи щодо ╖хньо╖ реал╕зац╕╖. Пост╕йно зд╕йснюються комплексн╕ оц╕нки зм╕н ситуац╕╖ на основ╕ мон╕торингу показник╕в б╕дност╕.
У поточному роц╕ забезпечен╕ ф╕нансування ╕ виплата призначено╖ державно╖ соц╕ально╖ допомоги на д╕тей-сир╕т ╕ д╕тей, позбавлених батьк╕вського п╕клування, грошового забезпечення батькам-вихователям ╕ прийомним батькам.
За станом на 1 жовтня 2007 року, м╕сцевим бюджетам на виплату допомоги спрямована субвенц╕я в розм╕р╕ - 1567,6 тис. грн. Заборгованост╕ за даними виплатами нема╓.
Адресна допомога у вигляд╕ житлових субсид╕й, за станом на 1 жовтня 2007 року, надана 18,1 тисяч╕ родин, або 2,4% кримчан. У пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року к╕льк╕сть одержувач╕в субсид╕й зб╕льшилася на 3,3 тисяч╕ родин.
За цей пер╕од в╕дкрито два в╕дд╕лення соц╕ально-побутово╖ реаб╕л╕тац╕╖ для д╕тей-╕нвал╕д╕в у С╕мферопол╕ ╕ Джанко╖, в╕дремонтовано дитяче в╕дд╕лення реаб╕л╕тац╕╖ територ╕ального центру соц╕ального обслуговування в м. Керч╕.
За 9 м╕сяц╕в 2007 року працевлаштовано на в╕льн╕ ╕ новостворен╕ робоч╕ м╕сця 32,9 тисяч╕ ос╕б. Р╕вень працевлаштування незайнятих громадян склав 45,6% (в╕дпов╕дний пер╕од 2006 року - 38,5%).
Число незайнятих громадян, що претендують на одне в╕льне робоче м╕сце в служб╕ зайнятост╕, скоротилося з 3 до 2 чолов╕к.
Р╕вень безроб╕ття знизився в пор╕внянн╕ з аналог╕чним пер╕одом минулого року з 1,89 до 1,37 в╕дсотка.
Ном╕нальна середньом╕сячна зароб╕тна плата в АРК за с╕чень-серпень 2007 року зб╕льшилася в пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом 2006 року на 26,2% ╕ склала 1146 грн., це 11-те м╕сце серед рег╕он╕в Укра╖ни.
Середньом╕сячна зарплата вдв╕ч╕ перевищу╓ розм╕р прожиткового м╕н╕муму, затвердженого для працездатних ос╕б. Усп╕х досягнутий по вс╕й республ╕ц╕ ╕ по ус╕х видах економ╕чно╖ д╕яльност╕.
У результат╕ проведено╖ роботи ╕ вжитих заход╕в заборгован╕сть по виплат╕ зароб╕тно╖ плати в пор╕внянн╕ з початком поточного року знижена на 3,6 млн. грн. (на 7%). З 23-го м╕сця в с╕чн╕ щодо цього показника ми п╕днялися в Укра╖н╕ на 15-те м╕сце за п╕дсумками 8 м╕сяц╕в.
Погашено заборгован╕сть по зароб╕тн╕й плат╕ з бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в.
Ц╕лком погашена заборгован╕сть по зароб╕тн╕й плат╕ в закладах курорт╕в ╕ туризму, охорони здоров’я. Значно знижена - на п╕дпри╓мствах буд╕вництва ╕ торг╕вл╕.
Якщо говорити про конкретн╕ вим╕ри б╕дност╕, то сьогодн╕ ╖х оц╕нюють за складною формулою в╕дпов╕дно до даного комплексного бюджетного обстеження стану домогосподарств. У ц╕лому по республ╕ц╕ склалася позитивна динам╕ка основних показник╕в б╕дност╕. За р╕внем б╕дност╕ республ╕ка п╕днялася з передостаннього м╕сця на 16-те серед рег╕он╕в Укра╖ни.
Зауважимо, що в м. Саки - найвищий темп зростання зароб╕тно╖ плати, в ╢впатор╕╖ - найвищий р╕вень працевлаштування.
В С╕мферопольському район╕ в╕дзнача╓ться найнижчий р╕вень безроб╕ття; заборгован╕сть по зароб╕тн╕й плат╕ на одного штатного прац╕вника в 2,2 раза нижче, н╕ж у ц╕лому по автоном╕╖.
Останн╕ м╕сця в рейтингу щодо високого р╕вня безроб╕ття, низького р╕вня працевлаштування та низько╖ зароб╕тно╖ плати при значн╕й заборгованост╕ пос╕дають Феодос╕я, Джанкой, Красноперекопський ╕ Первомайський райони.
Робота ╕з забезпечення виконання заход╕в Стратег╕╖ подолання б╕дност╕ в 2007 роц╕ продовжу╓ться...
А ТЕПЕР в╕д оф╕ц╕йних цифр перейдемо до життя, хоча нас ╕ не уповноважував на це шановний м╕н╕стр. ╤ тут вже - незалежно в╕д рег╕он╕в ╕ того м╕сця, яке хтось займа╓ за градац╕╓ю сьогодн╕.
Зазирнемо в газету "Голос Укра╖ни": "Уявити, що хтось у наш╕ дн╕ може померти в╕д голоду, важко. Але пац╕╓нтка, яка потрапила до Хмельницько╖ обласно╖ л╕карн╕, справд╕ ледь не загинула в╕д пост╕йного недо╖дання". Ця д╕вчина була студенткою медичного училища, сиротою, ╕ хоча такий показник в стратег╕╖ боротьби з б╕дн╕стю ╓, людину не просто було врятувати. Чита╓мо дал╕ статтю п╕д назвою "Майже три гривн╕ в день на харч╕ дозволя╓ соб╕ студентка-сирота". "П╕льги, державне утримання, допомога навчального закладу та роботодавц╕в, як╕ гаранту╓ закон сиротам, здеб╕льшого це гарно на папер╕. У житт╕ розраховувати на справжню п╕дтримку кругл╕й сирот╕... не доводиться". Нав╕ть реально ╕снуюч╕ п╕льги не кожна сирота може вибороти або ж зна╓ про них. ╤, як правило, н╕де н╕хто не зац╕кавлений у тому, щоб людина могла скористатися сво╖ми правами.
Та про це не обов’язково читати в газет╕. П╕д╕ть-но до пенс╕йного фонду Центрального району, якщо у вас м╕цн╕ нерви. Ц╕лий гурт ж╕нок прийшов з’ясовувати, чому у них раптом поменшала пенс╕я. В╕дпов╕дь стандартна: "Зб╕й комп’ютера". В жовтн╕
"випала ╕з програми" моя мат╕р - недоотримала аж 128 грн. 51 коп. Ось сидить татарка, що ма╓ трьох д╕тей. Найменша 18-р╕чна д╕вчина - ╕нвал╕д з дитинства (ДЦП), але ╖й не виплачують пенс╕ю через неможлив╕сть встановити "╕дентичн╕сть" - на папц╕ з ╖╖ документами, що привезла мати з Узбекистану, - т╕льки ╕м’я ╕ пр╕звище, а по батьков╕ нема╓. Як скаржиться моя сп╕врозмовниця, вже ╕ п╕сля суду ╕нспектор тиця╓ пальцем на папку: "А ось по батьков╕ я тут все одно не бачу!" Але ж в╕домо, що в татарськ╕й традиц╕╖, як, до реч╕, ╕ в узбецьк╕й, ран╕ше "по батьков╕" взагал╕ не називали, тим б╕льше в ранньому в╕ц╕, бо ДЦП у д╕вчини - з народження. ╥╖ матуся готу╓ться до нового суду, а якби не була вона за межею б╕дност╕, х╕ба б висиджувала у цих неск╕нченних чергах? Хтось вчетверте прийшов по десятку, бо догляда╓ 93-р╕чну мат╕р, - не дають, чому - теж не пояснюють. А якщо ╕ пояснюють, то окремим людям, пошепки, в коридорах. Дума╓ться, що якби ц╕ ╕нспектори були нормально забезпечен╕, то не мордували б старих та хворих, аби в╕ддячили. Розпов╕дали, що якась ж╕нка, оформлюючи понад три м╕сяц╕ пенс╕ю, впала в кому, ╕ ╖╖ ледь виходили. Так, тут, попри вс╕ ╕нструкц╕╖, несамовито вола╓ б╕дн╕сть, ╕накше б п╕сля першого хамського слова розвернувся та й п╕шов, аби зберегти т╕ залишки здоров’я, яких ╕ так вже зовс╕м не багато.
А зав╕тайте до м╕ського "Крименерго", туди, де в п╕двал╕ чинять сво╖ екзекуц╕╖ над боржниками техн╕ки. Там сто╖ть чи то плач, чи то стог╕н. Якась ж╕нка з перекошеним обличчям скаржиться, що у не╖ щойно помер чолов╕к, а ╖й прийшли ╕ обр╕зали св╕тло. То, може, останн╕ коп╕йки п╕шли на л╕кування, ╕ треба було дати ╖й можлив╕сть хоча б тр╕шечки виборсатися з трясовини б╕дност╕? ╤нша пенс╕онерка, яка теж плаче, заплатила борг ╕ штраф (б╕ля 300 грн.), але св╕тло ╖й не п╕дключили - виявля╓ться, надто далеко обр╕зали пров╕д. Тому ╖й порадили шукати якогось ╕ншого електрика, який зможе виправити ╖хню помилку, звичайно ж, не за мал╕ грош╕. Але ж це не вина споживачки, яка вже другий тиждень живе в темряв╕.
До реч╕, два тижн╕ - це зовс╕м ╕ не багато. М╕й одинокий сус╕да живе без св╕тла вже 12 рок╕в, а без води - рок╕в п’ять. В╕н - ╕нвал╕д ╤╤ групи, ма╓ псих╕чну хворобу, тому догоджати чиновникам або ж воювати з ними не вм╕╓. Не знаючи, як йому допомогти, я п╕дключила колись так звану м╕жнародну "Арм╕ю порятунку". Молодий баптист - кер╕вник м╕сцевого в╕дд╕лення, пооб╕цяв усе, нав╕ть сфотографували мого сус╕ду на паспорт, а ось фотограф╕ю вже не викупили - моя захоплена стаття з’явилася ран╕ше, н╕ж сл╕д. Баптист закупив 100 газет, роз╕слав по сво╓му начальству ╕ одразу зазнав службового злету. Тепер в╕н в Ки╓в╕, а нещасний пенс╕онер вже зовс╕м н╕кому не в╕рить - нав╕ть п╕двищену ╕нвал╕дну пенс╕ю 4 м╕сяц╕ в╕дмовлявся одержувати ╕ ледь не помер з голоду - боявся, що в такий спос╕б заберуть у нього хату. Тод╕ я звернулася письмово до головного л╕каря, де був м╕й сус╕да на обл╕ку, - знову об╕цянки, але в житт╕ нещасного не зм╕нилося зовс╕м н╕чого, х╕ба що почав ходити по воду к╕лометр╕в за п’ять до ставка, бо проведену його ж власними руками - в╕др╕зали. Байдужим лишилося до дол╕ ц╕╓╖ людини ╕ республ╕канське Крименерго в особ╕ заступника його кер╕вника.
Ось так вигляда╓ наша б╕дн╕сть не на папер╕, а в натуральному вигляд╕. ╤ говорити про боротьбу з нею, одн╕╓ю рукою п╕дписуючи закони, що в╕дбирають у людей останн╓, а другою даючи крихти (хто схопить!), х╕ба це не цин╕зм?
А нещодавно в прес╕ пройшла ╕нформац╕я про спрощення оформлення субсид╕й. ╤ ось я зд╕йснила перший реальний крок в цьому напрямку. Ран╕ше дов╕дку щодо складу с╕м’╖ та п╕чного опалення давали за гривню ╕ негайно. Зараз - треба заплатити три гривн╕ з коп╕йками та ще й в ощадкасу, де за послугу з тебе теж в╕зьмуть троячку. Що й говорити, спростилося!
Н╕, ц╕ кам╕нц╕ зовс╕м не в город Ра╓та Рефатовича. За останн╕ 15 рок╕в - в╕н перший публ╕чний пол╕тик на ц╕й посад╕, що йде з ╕нформац╕╓ю до людей, але в ╕нш╕й руц╕ хот╕лося б порадити йому тримати "кусючого" бат╕жка, щоб т╕, хто ╕гнору╓ або замовчу╓ закони, д╕йсно в╕дчували чужий б╕ль як св╕й власний.
Коментувала
Тамара СОЛОВЕЙ.

ЧОТИРИСТА ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ - ╤ ТИ МАЙЖЕ НЕ ГЛУХИЙ
Щойно ознайомилася з ╕нформац╕╓ю в газет╕ "Голос Укра╖ни" (в╕д 4 жовтня) про 12-р╕чного ╤ллю Третяка, який мешка╓ на Хмельниччин╕. П╕сля хвороби в ранньому дитинств╕ в╕н оглух. Повернути слух в ки╖вському ╤нститут╕ отоларинголог╕╖ Академ╕╖ медичних наук Укра╖ни в дитячому сурдолог╕чному центр╕ йому об╕цяють за 400 тисяч гривень. Об╕цяють ╕ те, що в╕н, можливо, навчиться говорити п╕сля вживляння ╕мплантату. Але, на жаль, на це над╕я невелика, бо мовн╕ центри в╕дмирають в зовс╕м юному в╕ц╕. А коли в╕дбудеться (╕ чи в╕дбудеться) операц╕я, - нев╕домо, бо батьки разом з ус╕ма благод╕йниками з╕брали лише суму в 14 тисяч гривень.
Коли под╕бне горе прийшло до одн╕╓╖ дорого╖ мен╕ людини, себто ╖╖ немовляти, я взялася допомагати ╖м. Але не шукаючи спонсор╕в, а з’ясовуючи ц╕ну на необх╕дний прилад за кордоном, а саме - в Канад╕. Та оск╕льки там не маю н╕ свата н╕ брата, то з’ясувала лише те, що така ц╕на не може бути ╕стиною (адже нав╕ть донорська нирка кошту╓ вдв╕ч╕ дешевше), але наш╕ канадськ╕ укра╖нц╕ вже з╕ткнулися з сумними прикладами, коли просять задля збагачення, а не задля потреби. Вт╕м одержала ╕ конкретну пораду: шукати ╕нш╕ кл╕н╕ки, ╕нших фах╕вц╕в, бо ц╕на, яко╖ забажали в ╕нститут╕, - нереальна.
А згодом з’ясувалося, що под╕бну операц╕ю можна зробити в Дн╕пропетровську безкоштовно, але якщо ти мешка╓ш в тих краях. Вт╕м, Дн╕пропетровськ - не Америка. А з╕бран╕ грош╕ допоможуть батькам домовитися про л╕кування сина. А можливо, там ще д╕╓ ╕нша "валюта" - сп╕вчуття, людян╕сть, високе поняття свого призначення.
Дуже б хот╕лося дов╕датися про насл╕дки в╕дв╕дування Дн╕пропетровська, якщо це станеться.
Тамара СОЛОВЕЙ.

ЩОБ "НЕ ВИПАЛИ" ОБ╤ЦЯНКИ З ПРОГРАМИ
УНП наполяга╓ на введенн╕ до Програми д╕й коал╕ц╕╖ Закону про декларування доход╕в ╕ видатк╕в найвищими посадовими особами держави, в╕дкритих рег╕ональних списк╕в та заход╕в для збереження й розвитку нац╕онально╖ ╕дентичност╕ укра╖нц╕в.
Пропозиц╕╖ до Програми д╕й коал╕ц╕╖ демократичних сил, робота над якою ведеться цими днями, подали представники Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ у блоц╕ "Наша Укра╖на - Народна самооборона". Про це пов╕домив заступник голови УНП Ярослав Джоджик. "Ми в╕та╓мо створення демократично╖ коал╕ц╕╖, однак це - п╕вдороги. Не менш важливо, яку програму вона та сформований нею уряд буде реал╕зовувати", - наголосив в╕н.
"П╕д час виборчо╖ кампан╕╖ ╕ НУ-НС, ╕ БЮТ давали багато об╕цянок, як╕ в╕дпов╕дали програмовим засадам УНП та нашому баченню розвитку кра╖ни. Ми наполягатимемо, аби вони не "випали" з Програми д╕й коал╕ц╕╖ та були реал╕зован╕ як законопроекти, що ухвалить демократична б╕льш╕сть, та в╕дпов╕дн╕ кроки сформованого нею уряду", - заявив Ярослав Джоджик.
Серед позиц╕й, яким загрожу╓ "випасти" з Програми д╕й коал╕ц╕╖, Ярослав Джоджик назива╓ "збереження та розвиток нац╕онально╖ ╕дентичност╕ укра╖нц╕в", ключов╕ заходи з боротьби з корупц╕╓ю у вищих ешелонах влади, а також "необх╕дн╕ заходи для створення ефективно╖ пол╕тично╖ системи на основ╕ реальних пол╕тичних парт╕й".
Зокрема, в контекст╕ боротьби з корупц╕╓ю в╕н наголошу╓ на необх╕дност╕ ухвалення Закону "Про декларування вищими посадовими особами Укра╖ни, державними службовцями 1 - 3 категор╕╖ та кер╕вниками орган╕в м╕сцевого самоврядування майна, доход╕в ╕ витрат" (такий законопроект був розроблений УНП ще 2005 року, однак не знайшов п╕дтримки тод╕шнього депкорпусу), а також Закону про люстрац╕ю за корупц╕йною ознакою.
У контекст╕ становлення ефективно╖ пол╕тично╖ системи УНП вважа╓ за необх╕дне "запровадження системи вибор╕в до ВР на основ╕ в╕дкритих рег╕ональних виборчих списк╕в" (Виборчий кодекс ╕з такою нормою також був розроблений представниками УНП у 2002 роц╕). "Така система допоможе л╕кв╕дувати головну проблему вибор╕в за парт╕йними списками: коли люди обирають л╕дера, а в╕н у списку тишком-нишком проводить ол╕гарх╕в, корупц╕онер╕в та ╕нших далеких в╕д пол╕тики ос╕б, як╕ в парламент╕ легко зм╕нюють пол╕тичний кол╕р. Цю непри╓мн╕сть у Верховн╕й Рад╕ минулого скликання пережили ╕ БЮТ, ╕ НУ", - зазначив Ярослав Джоджик.
Ярослав Джоджик наголосив, що УНП ╕ дал╕ наполяга╓ на внесенн╕ зм╕н до законодавства про пол╕тичн╕ парт╕╖ щодо можливост╕ ╖х об’╓днання (так╕ пропозиц╕╖ УНП розробила та направила до М╕н’юсту у лютому ц. р.) та щодо запровадження внутр╕шньопарт╕йно╖ демократ╕╖ - зокрема, обрання кер╕вник╕в парт╕йних орган╕в будь-якого р╕вня ма╓ в╕дбуватися шляхом та╓много голосування.
Ярослав Джоджик висловив занепоко╓ння загрозою "зменшення уваги демократично╖ коал╕ц╕╖ до питань збереження та розвитку нац╕онально╖ ╕дентичност╕ укра╖нц╕в". Тому у сво╖х пропозиц╕ях УНП, за його словами, наполяга╓ на введенн╕ в Програму д╕й коал╕ц╕╖ заход╕в на забезпечення статусу укра╖нсько╖ мови як ╓дино╖ державно╖ (зокрема, через ведення вс╕╓╖ оф╕ц╕йно╖ д╕лово╖ документац╕╖, навчання у ВНЗ та вс╕х загальноосв╕тн╕х школах лише укра╖нською мовою), пр╕оритет розвитку укра╖нсько╖ культури, мови, книговидання (зокрема, через податков╕ п╕льги меценатам, введення податку на рекламу ╕ноземними мовами на територ╕╖ Укра╖ни, вимога щодо 100% дубляжу ус╕х к╕ноф╕льм╕в ╕ноземних виробник╕в тощо).
"УНП також вважа╓ принциповим питанням для демократично╖ коал╕ц╕╖ розставити крапки над "╕" у ставленн╕ до укра╖нсько╖ ╕стор╕╖ - через ухвалення постанови ВР про визнання во╖н╕в ОУН-УПА борцями за незалежн╕сть Укра╖ни та встановлення крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ за публ╕чне заперечення Голодомору 1932 - 1933 рр. як акту геноциду укра╖нського народу", - зазначив Ярослав Джоджик.
"Як представники право╖ пол╕тично╖ сили ми стежитимемо за дотриманням демократичною коал╕ц╕╓ю нац╕ональних пр╕оритет╕в. Як ╕деолог╕чна пол╕тична сила ми обстоюватимемо формування пол╕тично╖ системи Укра╖ни на основ╕ ╕дейних парт╕й, а не пол╕тичних проект╕в. Як парт╕я ╓вропейських ц╕нностей ми пропонуватимемо реальн╕ шляхи наступу на корупц╕ю, а не ╕м╕тац╕ю боротьби", - п╕дкреслив заступник голови УНП.
Ярослав Джоджик нагадав, що минулого тижня УНП звернулася ╕з заявою, в як╕й закликала кер╕вництво НУ-НС та БЮТ, попри вс╕ складнощ╕ при узгодженн╕ Програми д╕й коал╕ц╕╖, не робити "розм╕нною монетою" нац╕ональн╕ економ╕чн╕ ╕нтереси та нац╕ональну г╕дн╕сть".
www.unp-ua.org

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 19.10.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5198

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков