Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 26.10.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 26.10.2007
СВ╤ТОВИЙ КОНГРЕС УКРА╥НЦ╤В ЗВЕРНУВСЯ З ЛИСТОМ ДО ПРЕЗИДЕНТА

УКРА╥НА - НЕ РОС╤Я...

 Св╕товий Конгрес Укра╖нц╕в (СКУ) звернувся з листом до Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка з проханням допомогти розв’язати проблемне питання навколо Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕. "До нас звернулися наш╕ земляки з Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ з тривожною зв╕сткою про чергов╕ намагання рос╕йсько╖ влади л╕кв╕дувати ╓дину Б╕бл╕отеку укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕", - йдеться у лист╕ СКУ, коп╕я якого знаходиться в розпорядженн╕ власного кореспондента УКР╤НФОРМу в РФ.
 У зверненн╕ пов╕домля╓ться про зв╕льнення з посади одного ╕з засновник╕в б╕бл╕отеки, заступника голови Об’╓днання укра╖нц╕в Рос╕╖, голови Товариства шанувальник╕в укра╖нсько╖ книги, зав╕дувача в╕дд╕лу рос╕йсько╖ укра╖н╕стики та автора книги про ╕стор╕ю Б╕бл╕отеки Юр╕я Кононенка. "Цей факт ╓ практично восьмим за чергою зв╕льненням прац╕вник╕в Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ нац╕ональност╕. На ╖хн╕ м╕сця приймаються особи, як╕ не знають укра╖нсько╖ мови та культури. Можна лише здогадуватись про остаточн╕ ц╕л╕ таких крок╕в", - п╕дкреслюють автори листа.
"Св╕товий Конгрес Укра╖нц╕в просить Вас, пане Президенте, звернути увагу на подан╕ вище факти як на порушення людських, у тому числ╕ й нац╕ональних, прав Ваших ╕ наших земляк╕в та привернути увагу Президента Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ до ц╕╓╖ справи", - йдеться у зверненн╕. Лист до Президента Укра╖ни в╕д Св╕тового Конгресу Укра╖нц╕в п╕дписали президент СКУ Аскольд Лозинський та генеральний секретар орган╕зац╕╖ В╕ктор Педенко. Коп╕я направлена також М╕н╕стерству закордонних справ Укра╖ни.

УКРА╥НСЬКА Б╤БЛ╤ОТЕКА - ЯК FATA MORGANA
 Зв╕льнення Юр╕я Кононенка - факт знаковий. Розгром Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури трива╓. Хоча н╕, терм╕н не зовс╕м правильний. Розгром (шляхом реорган╕зац╕╖) саме не вийшов. ╤де руйнування б╕бл╕отеки. Поки т╕льки кадрове.
 Дозволю соб╕ л╕ричний в╕дступ. Я познайомився з Юрою в минулому ще тисячол╕тт╕ - наприк╕нц╕ 1999 року, коли т╕льки при╖хав до Москви. Наша Б╕бл╕отека тод╕ т╕снилася на Автозаводськiй. Ця людина в╕дразу викликала дов╕ру - що назива╓ться, "людина на сво╓му м╕сц╕". Чому? Через блиск в очах, з яким в╕н розпов╕дав про книги та автор╕в, через особливу н╕жн╕сть, дбайлив╕сть, з якою справжн╕ книголюби перебирають книги...
 Взагал╕, н╕де правди д╕ти, все част╕ше виника╓ думка: а може, не варто було з’╖жджати з тих т╕сних к╕мнаток на Автозаводськiй. Ми, укра╖нська читаюча громада, тод╕ були б╕дн╕, але горд╕. ╤, що саме головне - непом╕тн╕. Ну, з╕бралася в районн╕й б╕бл╕отец╕ компашка божев╕льних "хохл╕в", ну, збирають сво╖ незрозум╕л╕ книги, ну проводять суботники. Хто ╖х бачить? Кому вони заважають? Н╕хто й н╕кому.
 Таке враження, що з пере╖здом у простору ╕ добре обладнану б╕бл╕отеку зм╕нилося занадто багато чого. Пом╕тними стали! Облагод╕яними! Тобто отут вже автоматично виходив вар╕ант, зворотний колишньому. Хлопц╕, якщо ви не "б╕дн╕, але горд╕", то, отже, "багат╕, але пок╕рн╕". Так що будьте ласкав╕ в╕дставити уб╕к сво╖ штучки. Укра╖нську ╕стор╕ю розглядайте як частину великорос╕йсько╖ ╕стор╕╖. Укра╖нську культуру - як б╕чну г╕лочку великорос╕йсько╖. ╤ все, крапка. Звичайно, прямо н╕хто так не сказав ╕ не скаже. Але цього ╕ не потр╕бно, коли п╕д рукою ╓ "м╕сцев╕" п╕дмосковн╕ хунвейб╕ни. П╕кети, провокац╕╖... ╤ як в╕дпов╕дь на вимоги малограмотних квасних патр╕от╕в - апаратн╕ чиновницьк╕ р╕шення.
 Спрогнозувати, що буде дал╕, неважко. Насамперед, жорстк╕сть цензури. Повна в╕дмова в╕д непростих тем укра╖нсько╖ ╕стор╕╖, укра╖нсько╖ культури, складних вузл╕в укра╖но-рос╕йських вза╓мин. Зам╕сть цього - гламуризац╕я, гопак, шаровари, "садок вишневий коло хати", "гандзя-птичка" ╕ "розпрягайте, хлопцi, коней".
 У випадку др╕бних затримок ╕з цим процесом, якогось опору йому, в╕дразу продовжиться повзуче кадрове руйнування Б╕бл╕отеки. Людей, як╕ не з чуток знають про укра╖нську культуру, говорять укра╖нською мовою, зам╕нять "ручн╕", ряжен╕ укра╖нц╕, що вивчали укра╖нську ╕стор╕ю на б╕гу, за моза╖ками на станц╕ях метро "Ки╖вська". Не можна виключати, що випливе з коридор╕в апаратно╖ пам’ят╕ ╕ вар╕ант повного розгрому б╕бл╕отеки з розформуванням або розчиненням ╖╖ фонд╕в.
 Найобразлив╕ше, що цього зрештою н╕хто не пом╕тить. Н╕ в Москв╕, н╕ в Рос╕╖, н╕ в Ки╓в╕, н╕ в Укра╖н╕. Обговорювати будуть куди б╕льше захоплюючу ╕ головне - розкручену тему: про утиски рос╕йсько╖ мови в Укра╖н╕. ╤ це абсолютно справедливо. Тому що ми, укра╖нська д╕аспора, не можемо домогтися того, щоб нас пом╕тили, поважали ╕ до нас прислухалися. А виходить, кращого ставлення до себе просто не заслугову╓мо.
 Що ж залиша╓ться? Читайте класику: "Пливе у с╕р╕ безв╕ст╕ нудьга, пливе безнад╕я, ╕ стиха хлипа╓ сум". Однак, боюся, багато хто не зрозум╕╓, що це, зв╕дки ╕ про що (╕ з кожним днем таких нерозум╕ючих тепер буде б╕льше). Тому висловлюся прост╕ше, у дус╕ нових в╕янь, протяг╕в ╕ в╕тр╕в, що дують навколо нашо╖ (поки ще) Б╕бл╕отеки: "Розпрягайте, хлопцi, коней!"
 Олег КУДР╤Н,
 в╕дпов╕дальний редактор журналу "Имена", Москва.
 olviku@mail.ru
 * * *
В редакц╕йному портфел╕ знайшлося ╕нтерв`ю нашого льв╕вського кореспондента ╕з заступником голови Об’╓днання укра╖нц╕в Рос╕╖ Юр╕╓м Кононенком, записане ще до сумнов╕домих под╕й довкола укра╖нсько╖ б╕бл╕отеки в Москв╕. Пропону╓мо його ваш╕й уваз╕.

В МОСКВ╤ "КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ" ЧИТАЮТЬ - РЕГ╤ОН НАДТО ВАЖЛИВИЙ...
 Отже, знову про Форум видавц╕в у Львов╕. Його популярн╕сть стаб╕льно зроста╓; тому для того, щоб потрапити до Палацу мистецтв, де в╕н, власне, ╕ проводиться, треба вистояти чималеньку чергу.
 Спраглих до читання льв╕в’ян ╕ гостей книжково╖ столиц╕ Укра╖ни (дехто вже ╕ так назива╓ Льв╕в) доводилося пропускати через спец╕альн╕ "шлюзи". Бо за к╕льк╕стю читаючо╖ публ╕ки на один квадратний к╕лометр укра╖нсько╖ територ╕╖ Льв╕в у т╕ дн╕ впевнено л╕дирував.
 Але читання це ще не все. На якомусь з трьох поверх╕в, де проходив Форум, можна було зустр╕ти ╕ давнього приятеля, ╕ в╕домого письменника, ╕ нав╕ть якусь к╕но- чи телез╕рку.
 Мен╕, наприклад, пощастило в тому план╕, що я познайомився з Юр╕╓м Кононенком, заступником голови Об’╓днання укра╖нц╕в Рос╕╖. Не дуже я й здивувався, коли почув, що пан Юр╕й добре зна╓ нашу "Кримську св╕тлицю". Та й ус╕, хто ц╕кавиться Кримом, можуть у Москв╕ ╖╖ читати - у Б╕бл╕отец╕ укра╖нсько╖ л╕тератури для нашо╖ "Св╕тлички" ╓ м╕сце.
 Не сумн╕вався у цьому, адже добре пам’ятаю зам╕тку В╕тал╕я Зорича, члена "Об’╓днання укра╖нц╕в Москви", надруковану 13 серпня 2004 року в "КС" п╕д назвою: "Пише вам укра╖нець з Москви..."
 Тод╕ пан В╕тал╕й давав редакц╕╖ газети ╜рунтовн╕ поради - як виживати в умовах хрон╕чного недоф╕нансування. Зам╕тка була написана з╕ знанням справи, ╕ якщо пан Зорич в чомусь ╕ помилився, то лише в тому, що редактор ╕ сам неодноразово пробував пробивати непорушний владний мур у тих м╕сцях, що ╖х п╕дказував небайдужий москвич. Вже тод╕ я думав, що з "нашими" москвичами варто б сп╕лкуватися т╕сн╕ше, адже проблеми укра╖нськ╕ - що в Криму, що в Москв╕ - майже сп╕льн╕.
 ╤ ось тут, на Форум╕, таке вез╕ння! Розмова у нас в╕дбулася дуже ц╕кава, я наводжу ╖╖ тут повн╕стю, без скорочень.
 - Для знайомства тр╕шки про себе, пане Юр╕ю.
 - Народився я у Харков╕ в 1958 роц╕. Але жив там недовго, бо м╕й батько був в╕йськовослужбовцем ╕ довго н╕де не затримувався...
 - Харк╕в - не надто потужний фундамент для укра╖нського патр╕отизму. Очевидно, на вашу нац╕ональну св╕дом╕сть вплинули й ╕нш╕ фактори?
 - Бабуся. Я щороку при╖здив до не╖ в Харк╕в. ╥здив ╕ на Полтавщину, в село, зв╕дки ми походимо. Розмовляв я тод╕ рос╕йською, але укра╖нську також розум╕в, м╕г читати. Ми довго передплачували "Спортивну газету" у радянськ╕ часи. Тод╕ було 13 газет, як╕ можна було передплатити у Москв╕, починаючи з "Радянсько╖ Укра╖ни" ╕ к╕нчаючи "Спортивною газетою"...
 - Отже, до горбачовсько╖ "в╕длиги" ви дожили благополучно?
 - Так. А коли почалася перебудова, то в 1988 роц╕ у Москв╕ утворилося Товариство укра╖нсько╖ культури "Славутич" ╕ Укра╖нський молод╕жний клуб. Тод╕ в Укра╖н╕, усл╕д за Прибалтикою, почалося потужне нац╕ональне п╕днесення. Воно в╕дчувалося нав╕ть у Москв╕... Може, на мене так вплинули мо╖ дитяч╕ по╖здки на Укра╖ну, але я на той момент вважав, що Укра╖на - це щось добре ╕ р╕дне. Тому не можна стояти осторонь, коли почалося таке п╕днесення. Так я ╕ став укра╖нським актив╕стом.
 - Знаю, що в Рос╕╖, ╕ зокрема в Москв╕, укра╖нська д╕аспора швидко асим╕лю╓ться. Чим в такому раз╕ вона може бути корисною для Укра╖ни?
 - На жаль, процеси асим╕ляц╕╖ нев╕дворотн╕; хоча у Москв╕, скаж╕мо, вона пост╕йно поновлю╓ться, та й в ╕нших рег╕онах теж. Д╕аспора, незалежно в╕д м╕сця знаходження, повинна створювати сво╓р╕дну "присутн╕сть" Укра╖ни в св╕т╕. Зокрема вона повинна нести укра╖нську культуру, показувати ╖╖ св╕тов╕.
 Власне кажучи, наша Б╕бл╕отека в Москв╕ ╕ ╓ таким м╕цним осередком укра╖нсько╖ культури. До не╖ тягнуться ╕ укра╖нц╕, як╕ не хочуть асим╕люватися, ╕ м╕сцев╕ рос╕яни.
 - ╢ й так╕?
 - Звичайно! Ви ж розум╕╓те, що таке Москва? Тут ╓ ╕нститути, як╕ на серйозному р╕вн╕ вивчають Укра╖ну. ╤нша справа - як це тракту╓ться, але в даному випадку важливо, що ╓ люди, як╕ ц╕кавляться укра╖нським. Пов╕рте, ╓ немало серйозних досл╕дник╕в.
 - А чи не можна планом╕рно ╕ ц╕леспрямовано втягувати рос╕ян в орб╕ту укра╖нських ╕нтерес╕в ╕ робити з них друз╕в? Адже поки що пут╕нська Рос╕я холоднувато ставиться до Укра╖ни...
 - Ви розум╕╓те, сам╕ по соб╕ рос╕яни, з якими ми сп╕лку╓мося, це абсолютно нормальн╕ люди. ╤нша справа, що ╓ дуже непри╓мн╕ тенденц╕╖ в пропаганд╕, коли ЗМ╤ розпалюють... ну, якщо не ненависть, то якусь ворож╕сть до багатьох кра╖н, в тому числ╕ ╕ до Укра╖ни та укра╖нц╕в. Ця пропаганда на св╕дом╕сть деяких людей ма╓ вплив.
 - ╤ все ж, чи можна забезпечити такий кл╕мат в Рос╕╖, ╕ зокрема в Москв╕, щоб науковц╕, сп╕ваки, к╕ноактори укра╖нського походження гордо несли прапор Укра╖ни, тобто не соромилися бути укра╖нцями?
 - Розум╕╓те, це особистий виб╕р людини... Ви ж зна╓те, напевно В╕ктюка. У нього дуже активна житт╓ва позиц╕я, в╕н завжди п╕дкреслю╓, що в╕н укра╖нець. Хоча його творч╕сть напряму ╕ не пов’язана з можлив╕стю пропагувати укра╖нське. Це питання дуже складне... Ви ж зна╓те актора Олекс╕я Петренка?
 - Знаю. Грав в╕н Распут╕на, грав ╕ в "Жорстокому романс╕", ╕ в "Серпн╕ 44-го", ╕ ще в багатьох популярних ф╕льмах.
 - Так ось, в╕н приходить до нас, розмовля╓ укра╖нською мовою, не соромиться заявити, що в╕н укра╖нець. Але ж актор не зобов’язаний це пост╕йно п╕дкреслювати. Це просто питання особистого вибору.
 До реч╕, я нещодавно бачив одну телепередачу за участю Федора Стригуна, то в╕н якось занадто категорично висловився про нос╕╖в укра╖нсько╖ культури ╕ укра╖нськост╕. Занадто вимогливо. А треба ж розум╕ти реал╕╖... В╕зьмемо в╕дому постать Володимира Короленка. Це рос╕йський письменник, але водночас ╕ пом╕тна ф╕гура тогочасного правозахисного руху. Але кого в╕н захищав? В╕н же захищав в першу чергу укра╖нц╕в! В╕д царсько╖ влади, а пот╕м ╕ в╕д б╕льшовицько╖ влади...
 - Я згоден з тим, що Володимир Короленко, попри його письменницьку рос╕йськомовн╕сть, не був манкуртом чи "перекинчиком". Знаю, що багато добра зробив для укра╖нц╕в. Зокрема дав "пут╕вку в життя" в╕дом╕й вишивальниц╕ В╕р╕ Ро╖к. А вона ж ╓ сво╓р╕дним символом укра╖нсько╖ культури в Криму...
 - Так, я знаю про В╕ру Ро╖к, читав. Тому не сл╕д так категорично оц╕нювати людину, беручи до уваги т╕льки мову, якою вона сп╕лку╓ться. ╢ багато ╕нших прояв╕в патр╕отизму, окр╕м мови.
 - Ви кажете, що читали про В╕ру Ро╖к. А чому ви передплачу╓те для Москви саме "Кримську св╕тлицю"?
 - Ну, не т╕льки "Кримську св╕тлицю"... ╢ чимало газет ки╖вських, столичних. ╢ загальноукра╖нськ╕ газети, газети пол╕тичних парт╕й, ╓ й рег╕ональн╕. Вс╕ рег╕они ми, на жаль, охопити не можемо, а т╕льки основн╕: Льв╕в, Одеса, Харк╕в, Донецьк... Ну ╕ Крим, звичайно. "Кримську св╕тлицю" чита╓мо, адже це рег╕он надто важливий... А газета висв╕тлю╓ вс╕ под╕╖ ╕ явища з укра╖нських позиц╕й.
╤ пропагу╓ укра╖нське.
 - Крим - це рег╕он, де рос╕йське дом╕ну╓. Чи не могли б ми, завдяки досв╕ду московських укра╖нц╕в, напрацьовувати як╕сь сп╕льн╕ п╕дходи до справи? Адже ситуац╕╖ дуже под╕бн╕... Укра╖нц╕ у меншост╕, та ще й розпорошен╕. Нац╕ональних шк╕л обмаль, а в Москв╕ зовс╕м нема╓. Зате там б╕льше "як╕сно╖" ╕нтел╕генц╕╖ укра╖нського походження, а з цим не можна не рахуватися. Отже, попри вс╕ "плюси" й "м╕нуси" ╓ чимало житт╓вих ситуац╕й, у яких укра╖нець почува╓ться однаково: що в Москв╕, що в Севастопол╕. Може, ми могли б обм╕нюватися ╕нформац╕╓ю? Висв╕тлювали б проблеми одне одного?
 - Звичайно, це треба робити! В час ╤нтернету зв’язок не ╓ проблемою. Це та перевага, якою мусимо скористатися.
 Серг╕й ЛАЩЕНКО.
м. Льв╕в.

"А ВМЕСТО ГОРДОСТИ - ПОПЫТКА ВСЕ РАЗРУШИТЬ..."
 Мэру Москвы Ю. М. Лужкову

 Уважаемый Юрий Михайлович!
 Обращается к Вам Букей Елена Ивановна, жительница Екатеринбурга, многолетняя читательница Библиотеки украинской литературы в Москве. В библиотеку приезжали из Екатеринбурга и мой сын, и моя внучка. Несколько лет члены нашей организации именно через БУЛ выписывали самые разные украинские периодические издания.
 Надо сказать, что я - гражданка России, мои прадеды по линии отца переселились в Россию в конце девятнадцатого века. Мое письмо продиктовано заботой не только об украинской библиотеке, но и о демократии в России, заботой о будущем нашей великой страны.
 В отличие от Украины, где информацию на русском языке можно получить в каждой библиотеке, украинцы России практически лишены возможности читать украинскую книгу, украинскую периодику в библиотеках. Даже в нашей Областной межнациональной библиотеке, несмотря на большую её работу, фонд украинских книг очень мал и почти не пополняется.
 Огромными стараниями украинской общественности Москвы, с помощью мэрии, на великую радость всех украинцев России, была создана Библиотека украинской литературы в Москве. Инициатором возрождения библиотеки и одним из главных организаторов был Юрий Григорьевич Кононенко. Не жалея своего времени, сил, много лет работал он на благо важнейшего дела своей жизни. За эти годы вокруг библиотеки собрался круг единомышленников-сотрудников и широкий круг читательской общественности. Налаживались связи с регионами России, с писателями и поэтами, занимающимися переводами. Собирался, с помощью библиотек, авторов, издательств Украины, её научных кругов, уникальный фонд библиотеки. Сейчас сюда приходят и писатели, и ученые, и любители художественной литературы, и дети.
И каждый находит свою книгу. Для меня Библиотека украинской литературы в Москве - это прежде всего Кононенко. Я думаю, что каждый читатель знаком с ним, и глубоко его уважает - за
любовь к украинской книге, за необыкновенные организаторские способности, за те чудесные праздники общения, которые проходят в библиотеке. Библиотека стала крупным культурным центром, которым по праву могла гордиться Москва.
 А вместо гордости - попытка всё разрушить. Мэрия не остановила в прошлом году фашиствующих экстремистов, юных мракобесов, которые, наверное, в жизни ничего не читали. Эта молодежь вырастет и будет устраивать погромы и лагеря. Откуда такая ксенофобия? Кто из педагогов занимается их воспитанием? Почему мэрии безразлично подрастающее поколение?
 После этого - назначение руководителем БУЛ человека, для которого имя великого Тараса Шевченко - пустой звук, который не понимает коллектива. Юрий Кононенко уволен.
 Библиотечное дело - дело творческое, не терпящее шаблона и канцелярщины. Это сродни творческому союзу писателей, художников. Можно ли в творческий союз назначать руководителя с помощью мэрии? Есть у нас демократия или нет её?
 Наверное, было бы правильно ввести в устав библиотеки пункт о выборности руководителя коллектива. Иначе приходит формальный руководитель, назначенный сверху, и начинаются гонения на людей, которые организовали библиотеку, которые на самом деле являются её движущей силой, её душой и сердцем!
 Уважаемый Юрий Михайлович! Я надеюсь, что для Вас что-то значат демократические ценности, и уволенный Юрий Кононенко будет восстановлен, устав БУЛ будет переработан на благо библиотеки и её читателей. Десять лет назад актив библиотеки говорил, что они всегда находят общий язык с мэрией Москвы.
 Елена Ивановна БУКЕЙ,
 председатель общественной организации Общество украинской культуры города Екатеринбурга, инженер-программист, ветеран труда, журналист, читатель БУЛ.
20 октября 2007 года.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 26.10.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5229

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков