Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 25.01.2008
НАША СИЛА – В СОБОРНОСТ╤!


 На честь Дня Соборност╕ в С╕мферопол╕ за п╕дтримки Представництва Президента Укра╖ни в Криму в╕дбулися м╕тинг демократичних орган╕зац╕й та концерт. Одним ╕з головних сп╕ворган╕затор╕в урочистостей стала Кримська орган╕зац╕я Всеукра╖нсько╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Наша Укра╖на».
 Заходи розпочалися покладанням кв╕т╕в до пам’ятника Тарасу Шевченку представниками орган╕в влади АР Крим та громадськост╕. В м╕тингу взяли участь до 200 чолов╕к. Серед них - представники кримських орган╕зац╕й ВГО «Наша Укра╖на», Наукового товариства ╕м. Т. Шевченка, Товариства «Укра╖на-Св╕т», Народного Союзу «Наша Укра╖на», Народного Руху Укра╖ни, Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖, Укра╖нсько╖ республ╕кансько╖ парт╕╖ «Собор», Конгресу укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, Укра╖нсько╖ громади Криму, громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Бизим Кирим», козачих формувань, ветерани кримськотатарського нац╕онального руху тощо.
 В╕дкриваючи м╕тинг, голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ ВГО «Наша Укра╖на» Валер╕й Пробий-Голова наголосив на важливост╕ Дня Соборност╕ для консол╕дац╕╖ нашого сусп╕льства. В╕н п╕дкреслив, що Акт Злуки Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки ╕ Зах╕дноукра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки 1919 року
продемонстрував св╕тов╕ палке бажання укра╖нц╕в жити у ╓дин╕й держав╕ та вплинув кардинальним чином на формування пол╕тично╖ св╕домост╕ укра╖нського сусп╕льства. В. Пробий-Голова застер╕г горе-пол╕тик╕в перед спробами розд╕лити Укра╖ну ╕ зазначив, що так╕ д╕╖ нер╕дко ╕нсп╕руються ╕з-за кордону. ╢дн╕сть вс╕х громадян Укра╖ни незалежно в╕д нац╕ональност╕ – запорука процв╕тання нашого сусп╕льства, впевнений л╕дер «нашоукра╖нц╕в» Криму.
 П╕сля виступ╕в кер╕вник╕в дек╕лькох громадських ╕ пол╕тичних орган╕зац╕й м╕тингувальник╕в прив╕тали виступом вихованц╕ зразково-показового театрального колективу «Студ╕я «Св╕танок».
 Учасники м╕тингу прийняли звернення до орган╕в влади та випустили в небо б╕лих голуб╕в на згадку про тих, хто боровся за Укра╖нську Самост╕йну Соборну Державу.
 Увечер╕ в Будинку оф╕цер╕в в╕дбувся святковий концерт, орган╕зований Представництвом Президента Укра╖ни в АРК, в╕йськовими та Кримською орган╕зац╕╓ю ВГО «Наша Укра╖на».
Прес-служба Кримсько╖ орган╕зац╕╖ ВГО «Наша Укра╖на».

ЗВЕРНЕННЯ ДО ОРГАН╤В ВЛАДИ АР КРИМ
 Ми, учасники м╕тингу на честь Дня Соборност╕, змушен╕ констатувати, що органи влади автоном╕╖ та самоврядування в Криму роблять недостатньо для захисту соц╕ально-економ╕чних ╕нтерес╕в б╕льшост╕ кримчан, розвитку в них почуття ╓дност╕ ╕з вс╕ма рег╕онами держави, гордост╕ за Укра╖ну.
 Св╕дченням цього, зокрема, стало прийняття нещодавно бюджету АР Крим на 2008 р╕к. При тому, що планован╕ доходи бюджету зросли на чверть, витрати на утримання орган╕в влади автоном╕╖ зб╕льшен╕ аж на 42 в╕дсотки ╕ досягли рекордного р╕вня. Сьогодн╕ вони перевищують витрати на соц╕альний захист громадян, культуру та мистецтво, ф╕зкультуру ╕ спорт. Роками на утримання кримських урядовц╕в витрача╓ться б╕льше, н╕ж на утримання рег╕ональних орган╕в влади у Донецьк╕й або Льв╕всько╖ областях, кожна з яких в дек╕лька раз╕в б╕льше автоном╕╖ за чисельн╕стю та обсягами виробленого сусп╕льного продукту. В той же час р╕вень зб╕льшення ф╕нансування соц╕альних програм Криму сутт╓во в╕дста╓ в╕д зростання його обсягу, а на деяк╕ взагал╕ заплановано зменшити витрати.
 На жаль, кер╕вництво автоном╕╖ практично не врахувало пропозиц╕╖ громадських орган╕зац╕й з цього приводу, як ╕ ╖хн╕ пропозиц╕╖, щодо ф╕нансування заход╕в, спрямованих на формування укра╖нського патр╕отизму, задоволення потреб кримчан у вивченн╕ державно╖ мови тощо.
 У зв’язку з цим, вимага╓мо в╕д:
 1) орган╕в влади Криму зменшити витрати на сво╓ утримання ╕ зб╕льшити на соц╕альн╕ програми;
 2) орган╕в влади та самоврядування Криму припинити практику розбазарювання кримських земель, а через проведення земельних аукц╕он╕в та створення кадастру зробити ринок земл╕ максимально прозорим ╕ корисним для бюджету, а не кишень окремих посадовц╕в;
 3) Верховно╖ Ради Криму внести правки до бюджету 2008 року, як╕ б враховували пропозиц╕╖ громадськост╕ щодо задоволення потреб кримчан у вивченн╕ укра╖нсько╖ мови ╕ культури, сприяли вихованню патр╕отизму громадян Укра╖ни;
 4) орган╕в влади та самоврядування Криму в рамках Року пам`ят╕ жертв Голодомору провести заходи, передбачен╕ Указом Президента, а також розробити план заход╕в у зв`язку ╕з 85-ми роковинами завершення найстрашн╕шого голоду в Криму, який забрав життя кожного сьомого кримчанина.
 Ми також в╕та╓мо курс кер╕вництва держави на ╓вроатлантичну ╕нтеграц╕ю, розвиток р╕вноправних ╕ добросус╕дських в╕дносин з Рос╕╓ю, засуджу╓мо спекуляц╕╖ окремих пол╕тичних сил ╕з цього приводу.
 
ПРОЦВ╤ТАННЯ - В ╢ДНОСТ╤!
 СИЛА УКРА╥НИ – В СОБОРНОСТ╤!
Прийнято на м╕тингу в С╕мферопол╕ 22 с╕чня 2008 року.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5503

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков