Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 22.08.2008
ПРИЙМ╤ТЬ ДИТИНУ У РОДИНУ

Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО...

Родина, родина -
в╕д батька до сина,
В╕д матер╕ дон╕ добро передам.
Родина, родина - це вся Укра╖на
З глибоким кор╕нням,
з високим г╕ллям.
В. Крищенко.

В укра╖нц╕в здавна ╕сну╓ традиц╕я п╕дтримувати сир╕т, допомагати ╖м вс╕╓ю громадою, брати на виховання у безд╕тн╕ с╕м’╖. Згадаймо приклади з нашо╖ л╕тературно╖ класики: годованець Петро у п’╓с╕ ╤. Котляревського «Наталка Полтавка», Марко у поем╕ Т. Шевченка «Наймичка»...
Нин╕ як легенди сприймаються розпов╕д╕ л╕тн╕х людей про те, що д╕тей, як╕ втратили батьк╕в п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, виховали чуж╕ люди ╕ стали для сир╕т найр╕дн╕шими. Хрестомат╕йною ╓ ╕стор╕я Любов╕ Дерев’янсько╖, яка поставила на ноги б╕льше трьох десятк╕в чужих д╕точок, стала для них справжньою мат╕р’ю. ╤ нин╕, у мирний час, в Укра╖н╕ багато малеч╕, позбавлено╖ батьк╕вського п╕клування ╕ любов╕. А ск╕льки знайдеться серед нас тих, хто готовий надати дах ╕ харч╕, под╕литися теплотою ╕ н╕жн╕стю ╕з самотн╕м малям чи п╕дл╕тком? Про це ми ведемо розмову з директором Роздольненського центру соц╕альних служб для с╕м’╖, д╕тей та молод╕ Р. Савченко.
- Трива╓ р╕к п╕дтримки нац╕онального усиновлення. Життя перекону╓, що найб╕льше можливостей для реал╕зац╕╖ сво╖х зд╕бностей ╕ талант╕в, збереження ф╕зичного та псих╕чного здоров’я, здобуття як╕сно╖ осв╕ти, розвитку навичок, догляду за собою ╕ ще багато чого мають д╕ти, як╕ виховуються в с╕м’ях. У сел╕ Чернишеве нашого району для понад сотн╕ д╕тей дом╕вкою став республ╕канський дитячий будинок. У ньому створено вс╕ умови для повноц╕нного зростання вихованц╕в, там працюють ╕з ними добр╕ ╕ щир╕ люди. Усе ж мал╕ ╕нод╕ роблять спроби вт╕кати додому, нав╕ть, якщо там лише завжди п’яна мама.
Дитяч╕ будинки, ╕нтернатн╕ заклади, усиновлення, оп╕ка - перев╕рен╕ часом форми виховання д╕тей-сир╕т ╕ д╕тей, позбавлених батьк╕вського п╕клування. Однак далеко не в усьому вони виправдовують сво╓ безпосередн╓ призначення. Отож, набувають розвитку альтернативн╕ форми - прийомна с╕м’я, дитячий будинок с╕мейного типу. Про них у трудових колективах, с╕льських громадах розпов╕дають сп╕вроб╕тники нашого центру.
- Чи ╓ вже у Роздольненському район╕ прийомн╕ с╕м’╖?
- Зна╓те, перш н╕ж ╕ти до людей з ╕нформац╕╓ю про них, ми з колегами (а вс╕ вони ж╕нки) не раз уявляли себе прийомними батьками. Виявля╓ться, що не кожна з нас здатна на такий вчинок, а якщо називати реч╕ сво╖ми ╕менами, то й подвиг. Щоб ощасливити чуже дитя сво╖м п╕клуванням та любов’ю, потр╕бно мати, передус╕м, велику ╕ щедру душу, здатн╕сть якоюсь м╕рою нав╕ть до самопожертви. Усе ж дол╕ нер╕дних д╕тей глибоко турбують нас як соц╕альних прац╕вник╕в. У наш центр, а також у районну службу в справах д╕тей зверталися ж╕нки, готов╕ на такий крок. Це, як правило, одинок╕, нер╕дко щойно розлучен╕ з чолов╕ком, повн╕ сил ╕ енерг╕╖, а щоб не залишатися самотн╕ми, прагнуть допомогти сирот╕. З ними ми говорили в╕дверто ╕ щиро про переваги та труднощ╕, як╕ оч╕кують прийомну с╕м’ю. Минав час, та чи ╕нша ж╕нка адаптувалася ╕ стала уникати контакт╕в ╕з нами.
А ось такий приклад: як багато наполегливост╕, сил ╕ терп╕ння проявила самотня надзвичайно добра ╕ чуйна людина, збираючи документи, щоб стати кандидатом у прийомн╕ батьки. Усе сво╓ життя вона присвятила вихованню молод╕, тому, в╕дпустивши у самост╕йне життя ╓дину доньку, ж╕нка дуже хот╕ла ще раз реал╕зувати сво╓ материнство в нер╕дн╕й дитин╕. ╥╖ нам╕ру перешкодили проблеми, що виникли з онуками. Усе ж ми спод╕ва╓мося, що й у нашому район╕ незабаром з’явиться прийомна родина, адже, п╕дготувавши вс╕ необх╕дн╕ документи, на обов’язкове навчання в С╕мферополь по╖хала в╕д нас одна прекрасна молода ж╕ночка як кандидат у прийомн╕ батьки. ╤ нехай ╖й та дитин╕, яка прийде в ╖╖ родину, Бог пошле щастя.
- Так що ж таке прийомна с╕м’я?
- Це та родина, яка, маючи р╕дних, добров╕льно взяла на виховання ╕ сп╕льне проживання в╕д одного до чотирьох д╕тей-сир╕т та д╕тей, позбавлених батьк╕вського п╕клування, на власну житлову площу за наявност╕ в╕дпов╕дних сан╕тарно-г╕г╕╓н╕чних умов. Буде виховувати ╖х до 18 рок╕в, а якщо д╕ти продовжуватимуть навчання - то до його зак╕нчення. При цьому зв’язки з б╕олог╕чними батьками та ╕ншими родичами не перериваються, якщо, звичайно, вони не суперечать ╕нтересам дитини.
- На яку п╕дтримку держави можуть розраховувати прийомн╕ с╕м’╖?
- Зг╕дно ╕з затвердженим Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни Порядком призначення ╕ виплати державно╖ соц╕ально╖ допомоги на д╕тей-сир╕т та д╕тей, позбавлених батьк╕вського п╕клування, грошового забезпечення батькам-вихователям ╕ прийомним батькам за надання соц╕альних послуг у дитячих будинках с╕мейного типу та прийомних с╕м’ях за принципом «грош╕ ходять за дитиною» ф╕нансове забезпечення признача╓ться кожному з батьк╕в-виховател╕в (це стосу╓ться дитячих будинк╕в с╕мейного типу) ╕ одному з прийомних батьк╕в. Розм╕р соц╕ально╖ допомоги на кожну дитину залежно в╕д ╖╖ в╕ку становить два прожитков╕ м╕н╕муми. За прийомними д╕тьми збер╕га╓ться статус сир╕т та вс╕ п╕льги, що гарантован╕ законодавством.
Кр╕м того, прийомн╕ батьки та батьки-виховател╕ як винагороду за сво╖ шляхетн╕ д╕╖, а саме: виховання нер╕дних юних громадян, щом╕сяця отримують в╕д держави 35 в╕дсотк╕в суми, яка виплачу╓ться для забезпечення потреб цих д╕тей. Кр╕м матер╕ально╖, держава нада╓ й ╕нш╕ види послуг таким с╕м’ям.
- Що ж, Ра╖со Михайл╕вно, давайте разом допоможемо нашим сп╕вв╕тчизникам усв╕домити загальнолюдську ╕стину, що вс╕ ми – р╕дня, тому й чужу дитину можна ╕ потр╕бно виростити у родин╕, коли ма╓ш таке бажання, чуйне серце ╕ щедру душу. За це ╕ Бог посила╓ винагороду: ск╕льки в╕домо приклад╕в, коли п╕сля всиновлення немовляти у с╕м’╖ народжу╓ться ╕ власна дитина. На рад╕сть ╕ щастя!
Алла МАЗУР.
смт. Роздольне в Криму.

ЛЮБИТИ Й ГОТУВАТИ ДО ДОРОСЛОГО ЖИТТЯ

Кожну дитину-сироту потр╕бно не лише огорнути любов’ю, але й готувати до самост╕йного дорослого життя. Про це йшлося на прес-конференц╕╖, яка в╕дбулася у прим╕щенн╕ Групи компан╕й «ФОКСТРОТ», пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ.
Основна увага журнал╕ст╕в була звернена на 12-х випускник╕в шк╕л-╕нтернат╕в ╕з Донецька, Черн╕вц╕в, Черкащини, Ки╖вщини, К╕ровоградщини, Р╕вненщини, Прикарпаття, як╕ усп╕шно пройшли Програму адаптац╕╖ до соц╕уму у рамках Всеукра╖нського соц╕ального проекту «Велике серце маленького життя».
╤н╕ц╕ювали цей масштабний проект ГК «ФОКСТРОТ», Всеукра╖нський благод╕йний фонд «Крона» ГК «Н╤КО» та М╕с╕я соц╕ально╖ допомоги д╕тям УПЦ. У рамках проекту психологи, соц╕альн╕ прац╕вники та педагоги за п╕дтримки М╕н╕стерства осв╕ти та науки Укра╖ни розробили спец╕альну Програму ╕нтеграц╕╖ до соц╕уму випускник╕в шк╕л-╕нтернат╕в.
Як зазначалося на прес-конференц╕╖, випускники шк╕л-╕нтернат╕в, як╕ перемогли у творчому анкетуванн╕ «Проект мого життя», за п╕вроку усп╕шно пройшли профор╕╓нтац╕йну п╕дготовку, психолог╕чн╕ трен╕нги, отримали р╕чне медичне страхування, юридичну допомогу, репетиторськ╕ послуги для вступу до ВНЗ.
Прозвучали й розпов╕д╕ самих сир╕т. Так, Та╖с╕я Младинова з Одеси вступила до медичного училища, а Яромира Чуйко з Буч╕, що на Ки╖вщин╕, та Наталка Терещенко з К╕ровограда навчатимуться у столичному педагог╕чному ун╕верситет╕ ╕мен╕ Драгоманова. В╕тал╕й Когут ╕з Канева став студентом аерокосм╕чного факультету Ки╖вського НАУ, Володя Глушко з Донецька - м╕сцевого нац╕онального техн╕чного ун╕верситету, а Богдан Степанюк з╕ См╕ли вже зарахований до Черкаського педагог╕чного ун╕верситету ╕ в майбутньому стане вчителем ф╕зкультури.
Ус╕х ╖х цього дня посвятили у волонтери «Великого серця». «Найперше, нам хот╕лося донести до вчорашн╕х випускник╕в ╕нтернат╕в принцип, що отриму╓ т╕льки той, хто да╓», - зауважила голова правл╕ння БФ «Крона» ГК «Н╤КО» Олена Мац╕бох. Вона переконана, що незабаром ц╕ розумн╕ юнаки та д╕вчатка з╕н╕ц╕юють для ╕нших сир╕т власн╕ соц╕альн╕ проекти.
Автори Програми розпов╕ли, що з благословення Укра╖нсько╖ Православно╖ церкви вони не лише стали духовними батьками сир╕т, але й сам╕ духовно збагатилися у т╕сному сп╕лкуванн╕ з ними.
Однак проект засв╕дчив не лише усп╕хи, але й прикру реальн╕сть нашого сьогодення. Як зазначила заступник директора ГК «ФОКСТРОТ» у зв’язках ╕з громадськ╕стю Людмила Лозова, нещодавно одна ╕з п╕доп╕чних програми, безперечно талановита д╕вчинка, ви╖хала назавжди до ╤тал╕╖. Оск╕льки там перед нею в╕дкрилися набагато приваблив╕ш╕ перспективи. «Боляче це усв╕домлювати, але то вже проблема державного масштабу. Ми тут виявилися безпорадними», - сказала вона.
«Кожну дитину, а тим б╕льше сироту, треба любити просто за те, що вона ╓. Хоча й цього замало. Так╕ д╕ти повинн╕ завжди в╕дчувати поруч себе д╕╓ву п╕дтримку дорослих, якщо не р╕дних, то - просто небайдужих людей», - вважа╓ сп╕вголова оргком╕тету Проекту, голова Ради засновник╕в ГК «ФОКСТРОТ» Георг╕й Д╕гам.
Порушуючи тему становища державних д╕тей в Укра╖н╕, в╕н ╕з сумом констатував, що така к╕льк╕сть сир╕т, як╕ утримуються в спец╕ал╕зованих закладах, ╓ лише у нас. На Заход╕ ж кожна дитина, позбавлена б╕олог╕чних батьк╕в, в╕дразу опиня╓ться у прийомн╕й родин╕. Сиротинц╕в, як таких, за кордоном майже нема╓.
А в Укра╖н╕ сьогодн╕ нарахову╓ться близько 100 тисяч сир╕т. Особливо невизначеною ╓ доля 16-17-р╕чних випускник╕в ╕нтернат╕в, як╕ вирушають у самост╕йне життя з атестатами про середню осв╕ту. Як св╕дчить статистика, 20% ╕з них не можуть продовжити навчання або влаштуватися на роботу, 41% - залишаються без житла, а кожен п’ятий ризику╓ потрапити п╕д вплив «крим╕нального св╕ту».
Тому так важко переоц╕нити значення ун╕кального пос╕бника для сир╕т-випускник╕в «Шляхи незв╕дан╕ й шляхи в╕дом╕», презентац╕я якого також в╕дбулася у рамках Програми. Ця книга-порадник м╕стить серйозн╕ п╕дказки усп╕шних людей: як поводити себе у незнайомому колектив╕, кому телефонувати у раз╕, якщо не знайдеш житла в чужому м╕ст╕, наводиться перел╕к обласних громадських орган╕зац╕й та державних установ, що надають допомогу д╕тям ц╕╓╖ соц╕ально╖ категор╕╖. Серед порадник╕в - голова м╕с╕╖ допомоги д╕тям УПЦ арх╕мандрит Ф╕ларет, голова Ради засновник╕в ГК «ФОКСТРОТ» Георг╕й Д╕гам, голова правл╕ння Всеукра╖нського благод╕йного фонду «Крона» Групи компан╕й «Н╤КО» Олена Мац╕бох, народний артист Укра╖ни, сп╕вак Олександр Пономарьов, лауреат прем╕╖ ╕мен╕ Т. Шевченка, мистецтвознавець Зоя Чегусова, знан╕ у в╕тчизняному шоу-б╕знес╕ постат╕: Володимир Зеленський, В╕ктор Павлик, Ан╕ Лорак, Андр╕й Кузьма, в╕дом╕ пол╕тики, зокрема, Ольга Герасим’юк ╕ нав╕ть нин╕шн╕й Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко та ╕нш╕.

Укра╖нськ╕ д╕ти залишатимуться в Укра╖н╕

«Ми дума╓мо, що ╕ноземне усиновлення помалу буде зменшуватись, ╕ наш╕ укра╖нськ╕ д╕ти залишатимуться в Укра╖н╕». Такий прогноз зробила в ход╕ Всеукра╖нського сем╕нару з питань п╕дтримки нац╕онального усиновлення та ╕нших форм с╕мейного виховання, що проходить у Житомир╕, начальник в╕дд╕лу розвитку с╕мейних форм виховання Держдепартаменту з питань усиновлення та захисту прав дитини Юл╕я Скрипникова.
За ╖╖ словами, ╕ноземц╕ виявляють бажання брати на усиновлення д╕тей в╕ком в╕д року до 11 рок╕в, а от д╕тей 14-15-л╕тнього в╕ку вони всиновлювати не хочуть. Тому нараз╕ постало питання, щоб саме дитяч╕ будинки с╕мейного типу та прийомн╕ с╕м’╖ забирали цих д╕тей.
Юл╕я Скрипникова також пов╕домила, що починаючи з 2005-2006 року в Укра╖н╕ створено 29 центр╕в соц╕ально-психолог╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖ - заклад╕в соц╕ального захисту д╕тей, розрахованих на тривале перебування у них д╕тей в╕ком в╕д 3 до18 рок╕в, як╕ опинилися в складних житт╓вих обставинах. Цього року з державного бюджету вид╕лено восьми областям асигнування на ц╕ потреби. Оч╕ку╓ться, що у держав╕ буде завершено створення ц╕л╕сно╖ мереж╕ заклад╕в соц╕ально-психолог╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6248

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков