Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 07.11.2008
КРАЩЕ ТИШКОМ-НИШКОМ?

Народний депутат Укра╖ни Вадим Колесн╕ченко засудив практику гучних заяв, як╕ роблять деяк╕ рос╕йськ╕ пол╕тики. Про це в╕н сказав 31 жовтня в Москв╕ на Всесв╕тн╕й конференц╕╖ сп╕вв╕тчизник╕в, що проживають за кордоном, переда╓ власний кореспондент УКР╤НФОРМу.
За словами В. Колесн╕ченка, так╕ заяви рос╕йських пол╕тик╕в «в Укра╖н╕ н╕кому кр╕м них самих не приносять корист╕». «Зам╕сть «батьк╕вського» доброго ставлення до братнього народу на фон╕ ╕стерики ╕ русофоб╕╖ укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, вони лише п╕дкидають дров у багаття», - вважа╓ в╕н.
На думку народного депутата в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в, зараз з боку Рос╕╖ потр╕бна стратег╕я ╕ бачення «Рос╕йського проекту в Укра╖н╕». Для цього в╕н запропонував, зокрема, призначити куратора такого проекту з числа перших пом╕чник╕в президента РФ, створити експертну групу з числа рос╕йських ╕ укра╖нських фах╕вц╕в для розробки стратег╕╖ та план╕в заход╕в, а також фонду для акумулювання ф╕нансових можливостей рос╕йських державних структур ╕ зац╕кавлених представник╕в рос╕йського та укра╖нського б╕знесу.
В. Колесн╕ченко був ╓диним укра╖нським представником, який виступив на дводенному Форум╕, що в╕дкрився в Москв╕. Усього Укра╖ну на конференц╕╖ представляли 22 делегати з р╕зних рег╕он╕в кра╖ни, голова Лугансько╖ обласно╖ ради Валер╕й Голенко, представник Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим Серг╕й Цеков, а також к╕лька народних депутат╕в Укра╖ни - Вадим Колесн╕ченко ╕ Олег Царьов (Парт╕я рег╕он╕в), ╤гор Головченко (Блок Литвина).
В╕домий сво╖ми антиукра╖нськими висловлюваннями Лужков у сво╓му виступ╕ на конференц╕╖ звинуватив кер╕вництво Укра╖ни в русофоб╕╖ та закликав вжити до Укра╖ни заход╕в пол╕тичного, економ╕чного ╕ гуман╕тарного впливу.
Як пов╕домлялося ран╕ше, Служба безпеки Укра╖ни 12 травня цього року заборонила в’╖зд в Укра╖ну Лужкову в зв’язку з його заявами 11 травня у Севастопол╕ на святкуванн╕ 225-р╕ччя Чорноморського флоту Рос╕╖. Нац╕ональна рада з питань культури ╕ духовност╕ при Президентов╕ на сво╓му зас╕данн╕ поставила вимогу «припинити практику заяв в╕дверто антиукра╖нського характеру» з боку посадових ос╕б та орган╕в влади Рос╕╖, ╕ заявила, що вважа╓ так╕ висловлювання прямим втручанням у внутр╕шн╕ справи Укра╖ни.

М’ЯКО КАЖУЧИ, БРЕХНЯ...

Валер╕й Чалий, директор м╕жнародних програм Центру Разумкова, коментуючи кореспондентов╕ УКР╤НФОРМу заяви мера Москви Юр╕я Лужкова 31 жовтня у столиц╕ РФ на Всесв╕тн╕й конференц╕╖ сп╕вв╕тчизник╕в, що проживають за кордоном, сказав, що Юр╕й Лужков, «м’яко кажучи, гр╕шить неправдивою ╕нформац╕╓ю в╕дносно Укра╖ни ╕ часто вида╓ бажане за д╕йсне».
На думку В. Чалого, на жаль, под╕бн╕ риторики про н╕бито посилення хвил╕ русофоб╕╖ в Укра╖н╕ ╕ про те, що Рос╕я ставиться до кра╖н СНД «дуже м’яко», а також про необх╕дн╕сть посилення пророс╕йського руху в Донбас╕, можна почути ╕ в╕д ╕нших високопосадовц╕в Кремля. Тобто, «йдеться про реал╕зац╕ю ц╕лого комплексу дез╕нформац╕╖», - сказав пол╕толог.
Валер╕й Чалий спростував ще одне тиражоване рос╕йським пол╕тикумом «базове» твердження, що в Укра╖н╕ н╕бито утискують права етн╕чних рос╕ян, яких тут чи не третина. Насправд╕, в Укра╖н╕ прожива╓ не 17 млн. рос╕ян, як про те говорять Лужков ╕ Прем’╓р Пут╕н, а 17% населення Укра╖ни, що склада╓ менше 8 млн. ос╕б.
По-друге, брехливими ╓ ╕ заяви про русофоб╕ю. За даними досл╕джень ╕ Центру Разумкова, й ╕нших структур, зараз у сприйнятт╕ укра╖нських громадян Рос╕я сто╖ть на першому м╕сц╕ як дружня держава. Кр╕м того, б╕льш╕сть громадян висловлюються за пр╕оритетн╕сть розвитку стосунк╕в Укра╖ни з Рос╕╓ю.
Третя брехня - з приводу того, що в Укра╖н╕ б╕льш╕сть громадян говорить рос╕йською мовою ╕ вважа╓ ╖╖ р╕дною. Зараз в╕дбува╓ться нормальний процес «вир╕внювання ситуац╕╖», ╕ сьогодн╕ р╕дною мовою рос╕йську вважають усього лише близько чверт╕ населення Укра╖ни, п╕дкреслив В. Чалий.
Пол╕толог також переконаний, що говорити про «масовий процес закриття рос╕йськомовних шк╕л» некоректно, оск╕льки батьки можуть звернутися до ╕нстанц╕й М╕носв╕ти з приводу незакриття або в╕дкриття клас╕в з рос╕йською мовою навчання. Але, наприклад, у Ки╓в╕ таких ╕н╕ц╕атив практично не виникало.
На жаль, фоб╕╖ ╕ стереотипи зараз мають перевагу над рос╕йською пол╕тичною ел╕тою, так само, як ╕ над укра╖нською, зазначив Валер╕й Чалий. В╕н зв’язу╓ д╕╖ певних укра╖нських пол╕тичних сил у контекст╕ в╕дстоювання пророс╕йських позиц╕й ╕з сол╕дною грошовою п╕дтримкою з боку РФ. Ц╕ програми отримують велике ф╕нансування з рос╕йського бюджету, тому пол╕тикам потр╕бно «виправдовувати» свою д╕яльн╕сть, щоб ╕ дал╕ претендувати на цей «шматок пирога», сказав в╕н. Зараз ц╕ грош╕ можна було б направити на подолання кризи ╕ соц╕альн╕ потреби рос╕ян. Мен╕ зда╓ться, РФ потр╕бно зараз подумати спочатку про сво╖ проблеми, а пот╕м вже про «сп╕вв╕тчизник╕в» в╕д Венесуели до Австрал╕╖, заявив Валер╕й Чалий, нагадавши, що ╕снуючий закон РФ про сп╕вв╕тчизник╕в, який в╕дносить до «сп╕вв╕тчизник╕в» ус╕х, хто народився на територ╕╖ колишнього Радянського Союзу, ╓ «дуже сумн╕вним».


ПОЧЕСНИЙ ЗНАК АНТИУКРА╥НЦЯ

М╕н╕стр закордонних справ Рос╕╖ Серг╕й Лавров нагородив директора Укра╖нсько╖ ф╕л╕╖ ╤нституту кра╖н СНД Володимира Корн╕лова Почесним знаком сп╕вв╕тчизника.
Почесний знак був вручений Корн╕лову, чия структура в Укра╖н╕ звинувачена СБУ в антиукра╖нськ╕й д╕яльност╕, 31 жовтня на Всесв╕тн╕й конференц╕╖ сп╕вв╕тчизник╕в, що в╕дбувалася у Москв╕.
Корн╕лов, отримуючи нагороду, подякував Лаврову за надану честь, ╕ висловив упевнен╕сть у тому, що вона ╓ визнанням заслуг ╤нституту кра╖н СНД ╕ його Укра╖нсько╖ ф╕л╕╖.
Як вже пов╕домляв УКР╤НФОРМ, СБУ направила документи до М╕н╕стерства юстиц╕╖ Укра╖ни з проханням зняти з ре╓страц╕╖ Укра╖нську ф╕л╕ю ╤нституту кра╖н СНД, чия д╕яльн╕сть суперечить укра╖нському законодавству. Директором ╤нституту кра╖н СНД ╓ депутат Держдуми РФ Костянтин Затул╕н, якому влада Укра╖ни неодноразово пов╕домляла про неприпустим╕сть характерних для нього заяв образливого характеру на адресу Укра╖ни.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6515

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков