Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2008
60% УКРА╥НЦ╤В ДОВ╤РЯЮТЬ РОС╤╥, УКРА╥Н╤ – ЛИШЕ 20% РОС╤ЯН

Майже 60% укра╖нц╕в вважають Рос╕ю дружньою державою, тим часом як лише трохи б╕льше 20% рос╕ян кажуть те саме про Укра╖ну. Про це св╕дчить досл╕дження Всерос╕йського центру вивчення громадсько╖ думки, переда╓ Лента.ру.
Найб╕льше громадян РФ, майже 50%, вважають дружньою державою Б╕лорусь. Решт╕ пострадянських кра╖н дов╕ря╓ менша к╕льк╕сть рос╕ян. Серед б╕лорус╕в, до реч╕, тих, хто ставиться до РФ як до дружньо╖ кра╖ни, 74%. Найменше рос╕ян, по 4%, вважають дружн╕ми Латв╕ю та Литву. А в Латв╕╖ та Литв╕ дов╕ряють Рос╕╖ 26 ╕ 11% населення в╕дпов╕дно.
У В╕рмен╕╖ Рос╕ю вважають дружньою понад 80% громадян. ”В╕дпов╕дають В╕рмен╕╖ вза╓мн╕стю” трохи менш як 20% рос╕ян. У Таджикистан╕ схож╕ показники ще очевидн╕ш╕: майже 90% таджик╕в вважають Рос╕ю дружньою, ”зустр╕чаючи вза╓мн╕сть” приблизно 10% громадян РФ. Що стосу╓ться в╕дносин м╕ж РФ ╕ Груз╕╓ю, то Рос╕╖ дов╕ряють 17% грузин╕в, Груз╕╖ – 6% рос╕ян.
Майже 20% рос╕ян вважають, що дружн╕х Рос╕╖ кра╖н на пострадянському простор╕ взагал╕ нема╓. Вища частка людей, як╕ не дов╕ряють колишн╕м побратимам по СРСР, виявлена соц╕ологами лише в Азербайджан╕. Там жодну пострадянську кра╖ну не вважають дружньою приблизно 40% громадян. Для пор╕вняння, у Молдов╕ жодн╕й пострадянськ╕й держав╕ не дов╕ря╓ лише 1% населення, у Таджикистан╕ – 2%, в Узбекистан╕ – 4%.
http://crimea.unian.net


В РОС╤╥ ДУЖЕ ВИСОКИЙ Р╤ВЕНЬ КСЕНОФОБ╤╥

Директор рос╕йського ╕нформац╕йно-анал╕тичного центру «Сова» Олександр Верховський вважа╓, що р╕вень ксенофоб╕╖ в Рос╕╖ залиша╓ться високим. «Р╕вень масово╖ ксенофоб╕╖, як масових настро╖в, не зм╕ню╓ться багато рок╕в. В╕н високий, в╕н дуже високий, але в╕н не зм╕ню╓ться. Не можна сказати, що в╕н зроста╓», - сказав Верховський, в╕дпов╕даючи на запитання РИА Новости на прес-конференц╕╖ у Центр╕ стратег╕чних досл╕джень у Вашингтон╕, переда╓ УКР╤НФОРМ.
За словами експерта, така ситуац╕я призводить до того, що ксенофобн╕ погляди отримують «таку соб╕ лег╕тимац╕ю» в РФ.
Директор «Сови» зазначив, що особливою групою ризику, яка п╕дда╓ться гон╕нням на расовому ╜рунт╕, ╓ в Рос╕╖ вих╕дц╕ з Центрально╖ Аз╕╖ ╕ Кавказу. При цьому, за даними експерта, т╕льки 10% випадк╕в прояву ксенофоб╕╖ в агресивному вияв╕ доходять до суду. «Нараз╕ число злочин╕в, зд╕йснених на ╜рунт╕ ненавист╕, зросло пор╕вняно з минулим роком принаймн╕ на 50%, а число ухвалених вирок╕в скоротилося», - сказав Верховський.
Зм╕нився пор╕вняно з минулими роками ╕ склад учасник╕в радикальних груп, що пропагують у РФ насильство. «Це звичайн╕ молод╕ люди, соц╕ально вони н╕чим не в╕др╕зняються в╕д середньостатистичних. Проте вони одержим╕, вони - расисти в класичному сенс╕ слова: вони борц╕ за расову чистоту рос╕йського народу», - зазначив Верховський.
Кажучи про географ╕ю ксенофоб╕╖ в Рос╕╖, в╕н зазначив, що ╕сторично расистськ╕ рухи ╕ групи виникають в Москв╕ ╕ поширюються по великих м╕стах, поступово переходячи в менш╕.
«Москва з П╕дмосков’ям - л╕дер за нашо╖ сумною статистикою. Спочатку тут було ядро цього руху, ╕ воно як ╕ ран╕ше, тут сильне», - зазначив Верховський. У числ╕ ╕нших м╕ст директор центру «Сова» також виокремив Владивосток, де, за його словами, ╕сну╓ «дуже потужний неонацистський рух».

Л╕дер опозиц╕йно╖ Парт╕╖ рег╕он╕в В╕ктор Янукович, який узяв 20 листопада участь у робот╕ X з’╖зду парт╕╖ «╢дина Рос╕я» в Москв╕, в ╕нтерв’ю журнал╕стам пояснив, що прибув на з’╖зд «╢дино╖ Рос╕╖» тому, що ПР ма╓ догов╕р про сп╕впрацю з ц╕╓ю правлячою в Рос╕╖ парт╕╓ю. «Ми, як найвпливов╕ш╕ парт╕╖ в наших кра╖нах, виступатимемо гарантом стаб╕льност╕ стосунк╕в м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю», - сказав В╕ктор Янукович.
За його словами, з урахуванням нин╕шнього стану укра╖нсько-рос╕йських стосунк╕в, ця сп╕впраця набува╓ особливого значення. Опозиц╕йний л╕дер розкритикував «волаючий непрофес╕онал╕зм нин╕шньо╖ влади», що, вважа╓ в╕н, ╕ стало першопричиною глибоко╖ соц╕ально-економ╕чно╖ кризи в Укра╖н╕.
Л╕дер укра╖нсько╖ опозиц╕╖ звинуватив владу в пог╕ршенн╕ стосунк╕в з Рос╕╓ю, як╕, проте, можна покращити без особливих зусиль. Потр╕бно просто «припинити ╕нтриги проти Рос╕╖» ╕ знов наповнити поняття «стратег╕чне партнерство» реальним зм╕стом, сказав в╕н. Янукович також висловився за повернення до ╕де╖ ╓диного економ╕чного простору, ╕ альтернативи тут, за його словами, нема╓.
Конкретизуючи свою критику на адресу укра╖нсько╖ д╕ючо╖ влади щодо пог╕ршення стосунк╕в з Рос╕╓ю, л╕дер Парт╕╖ рег╕он╕в зазначив, що «значно з╕псувала укра╖нсько-рос╕йськ╕ стосунки» позиц╕я укра╖нського кер╕вництва п╕д час рос╕йсько-грузинського конфл╕кту. В╕н назвав «неприйнятною» позиц╕ю Президента Ющенка, який, за словами Януковича, фактично виступив на п╕дтримку одн╕╓╖ з╕ стор╕н конфл╕кту - Груз╕╖.
«Як т╕льки в Укра╖н╕ стануться пол╕тичн╕ зм╕ни, - заявив Янукович, - стосунки з Рос╕╓ю тут же покращають». Причому, п╕дкреслив в╕н, ц╕ зм╕ни обов’язково в╕дбудуться.
* * *
Заяви л╕дера Парт╕╖ рег╕он╕в В╕ктора Януковича на Х з’╖зд╕ парт╕╖ «Единая Россия» у Москв╕ викликали здивування в МЗС Укра╖ни в контекст╕ трактування ним зовн╕шньо╖ пол╕тики Укра╖ни. Про це йдеться у коментар╕ з цього приводу МЗС, яке наголошу╓: «Не заперечуючи в ц╕лому право народного депутата на висловлення сво╓╖ позиц╕╖, хот╕ли б зауважити, що визначення зовн╕шньопол╕тичних пр╕оритет╕в Укра╖ни належить до виключно╖ компетенц╕╖ Президента Укра╖ни та Верховно╖ Ради Укра╖ни, а не л╕дер╕в пол╕тичних парт╕й. Зг╕дно з цими пр╕оритетами ╕ вибудовуються двосторонн╕ в╕дносини нашо╖ держави. В ╖хн╕й основ╕ - принципи р╕вноправного та вза╓мовиг╕дного сп╕вроб╕тництва.
На цьому тл╕ дисонансом прозвучала теза В. Януковича щодо реан╕мац╕╖ ╢ЕП. В╕домо, що п╕сля започаткування переговор╕в з ╢С про всеб╕чну та поглиблену зону в╕льно╖ торг╕вл╕ питання щодо формування ╢ЕП втратило свою актуальн╕сть. Не менше здивування виклика╓ й озвучена В. Януковичем на зазначеному з’╖зд╕ позиц╕я щодо конфл╕кту у Груз╕╖. Важко соб╕ уявити, щоб пол╕тик нац╕онального масштабу так в╕дверто асоц╕ював себе з позиц╕╓ю держави, яка вдалася до непропорц╕йного застосування сили, грубо порушила норми м╕жнародного права ╕, визнавши незалежн╕сть П╕вденно╖ Осет╕╖ та Абхаз╕╖, була засуджена м╕жнародним сп╕втовариством.
╤ ще одне. На╖вними виглядають твердження л╕дера Парт╕╖ рег╕он╕в про спроможн╕сть пол╕тичних сил стати гарантом стаб╕льност╕ в╕дносин м╕ж Укра╖ною та РФ. Це - ╕люз╕я. Лише державн╕ ╕нститути влади здатн╕ гарантувати розвиток двосторонн╕х в╕дносин».

ТИМ ЧАСОМ…

Усл╕д за Януковичем до Москви ╖де Симоненко

Л╕дер Комун╕стично╖ парт╕╖ Укра╖ни Петро Симоненко представлятиме Укра╖ну на Х╤╤╤ з’╖зд╕ Комун╕стично╖ парт╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, який в╕дбудеться 29-30 листопада у Москв╕. Про це на прес-конференц╕╖ у Москв╕ пов╕домив л╕дер КПРФ Геннад╕й Зюганов ╕ зазначив, що КПРФ дуже т╕сно сп╕впрацю╓ з КПУ, в першу чергу в орган╕зац╕╖ акц╕╖ проти «втягування» Укра╖ни в НАТО. За його словами, рос╕йськ╕ ╕ укра╖нськ╕ комун╕сти провели низку усп╕шних акц╕й з╕ зриву сп╕льних навчань укра╖нських в╕йськових ╕з в╕йськовослужбовцями кра╖н НАТО. «Для нас абсолютно не прийнятне НАТО в Укра╖н╕», - наголосив в╕н.
Г. Зюганов пов╕домив, що в робот╕ з’╖зду братимуть участь представники 80 кра╖н, зокрема Абхаз╕╖, П╕вденно╖ Осет╕╖, Груз╕╖, загальною к╕льк╕стю понад 1 тис. учасник╕в ╕ гостей. (http://www.unian.net)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6582

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков