Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 27.11.2009
ПУТ╤Н СТАВИТЬ НА ТИМОШЕНКО, А ЯНУКОВИЧ В ЗАПАС╤?

Низка ╓вропейських газет ╕нформують про зустр╕ч рос╕йського прем’╓ра Володимира Пут╕на з укра╖нською колегою Юл╕╓ю Тимошенко, вона в╕дбулася у колишн╕й приймальн╕ президента США Франкл╕на Рузвельта в Л╕вад╕йському палац╕ укра╖нсько╖ Ялти. Чимало оглядач╕в запиту╓, чого коштуватиме ц╕на газового компром╕су м╕ж Пут╕ним ╕ Тимошенко, б╕льш╕сть зах╕дних анал╕тик╕в не перейма╓ться явною спробою Рос╕╖ п╕дпорядкувати соб╕ за допомогою «газових грошей» майбутнього укра╖нського Президента. На Заход╕ б╕льше переймаються зростанням ц╕ни на газ на початку наступного року ╕ можлив╕стю нових газових демарш╕в Рос╕╖, яка ма╓ з ╢вропою дуже невиг╕дн╕ й для Заходу газов╕ контракти.
Австр╕йська «Д╕ Прессе» написала дуже красномовне гасло «Пут╕н ╕ Тимошенко заодно». Газета наголошу╓, що укра╖нський прем’╓р гарантувала Пут╕ну вчасну оплату вс╕х газових рахунк╕в ╕з Рос╕╖ ╕ безпереб╕йний транзит рос╕йського газу, а той, знову на словах, пооб╕цяв, що не штрафуватиме «Нафтогаз» за недоб╕р рос╕йського газу. Б╕льше того, як ╕нформу╓ «Д╕ Прессе», за словами самого Пут╕на, «Газпром» ╕ «Нафтогаз» домовилися про зменшен╕ обсяги постачання газу».
Ще одна австр╕йська газета – «Дер Штандард» – запиту╓, яка ж ц╕на газового компром╕су м╕ж Пут╕ним ╕ Тимошенко ╕ того, що «Укра╖на не лише купуватиме в╕днин╕ менше газу в Рос╕╖.., але й у складн╕й економ╕чний ситуац╕╖ викрутилася в╕д явно болючих газових штраф╕в за недоб╕р газу»? Газета також в╕дзнача╓, що «наступного року, напевно, буде зростання ц╕н на рос╕йський газ для ╢вропи, ╕ Пут╕н при цьому наголосив, що плата за транзит газу через Укра╖ну на зах╕д також зросте у 2010 роц╕ – приблизно на 60 в╕дсотк╕в».
«Москоу Таймз» зауважу╓, що Москва «зневажливо кпинить над В╕ктором Ющенком... ╕ хвалить Тимошенко.., як╕й Пут╕н м╕цно тисне руку при вход╕ до Л╕вад╕йського палацу в Ялт╕». Газета також наголошу╓, що у 2010 роц╕ Укра╖на платитиме «повну ╓вропейську ц╕ну за рос╕йський газ, але при цьому зросте з 1,7 долара до 2,7 ц╕на за рос╕йський газовий транзит через Укра╖ну».
«Волл Стр╕т Джорнал» циту╓ ╓вропейських пол╕тик╕в, не схильних повн╕стю дов╕ряти Пут╕ну ╕ Рос╕╖, як╕ стверджують, як, наприклад, ком╕сар ╢С з енергетики П╕╓балгс, що припинення постачання газу з Рос╕╖ ц╕лком можливе. Хоча, зауважу╓ газета, на в╕дм╕ну в╕д ╓вропейських домовласник╕в, що бояться п╕двищення ц╕н на рос╕йський газ, «кер╕вники деяких ╓вропейських компан╕й та╓мно зрад╕ли б, якби Рос╕я знову закрутила газовий гвинт, – вони тод╕ купили б на св╕товому ринку газ, дешевший в╕д рос╕йського». На думку «Волл Стр╕т Джорнал», найб╕льше постражда╓ в╕д п╕двищення ц╕н на рос╕йський газ Сх╕дна ╢вропа..., «яка не може купити на Заход╕ дешевший газ» ╕з-за техн╕чних причин. Газета також наголошу╓, що ц╕ною Укра╖ни за вир╕шення ╖╖ економ╕чних ╕ газових проблем будуть результати президентських вибор╕в 17 с╕чня 2010 року.
Чеська газета «Л╕дове нов╕ни» вважа╓, що Тимошенко «обганя╓ сво╖х пол╕тичних конкурент╕в у газових справах ╕з Пут╕ним». Це й не дивно, пише видання, бо «Тимошенко, як «газова принцеса», зб╕льшила сво╓ майно торг╕влею газом у 90-т╕ роки». На думку газети, «вельми правдопод╕бно, що ╕ в Ющенка, ╕ в Тимошенко, ╓ особистий ╕нтерес у газовому б╕знес╕».
╤нша чеська газета – «Днес» – в╕дкрито кпинить над «грипозною пан╕кою в Укра╖н╕» ╕ наголошу╓, що «в головн╕й рол╕ тут Прем’╓р Юл╕я Там╕флюшенко (пардон, Тимошенко), яка набира╓ передвиборн╕ очки сво╓ю реакц╕╓ю на еп╕дем╕ю небезпечного грипу». Чеська газета в╕дзнача╓, що «у час оголошення Тимошенко еп╕дем╕╖ грипу в Укра╖н╕ був один випадок захворювання на «свинячий грип», а нин╕ померло в╕д недуги загалом понад 300 людей.., тод╕ як у Чех╕╖, де вп’ятеро менше люду, помира╓ п╕д час щор╕чно╖ еп╕дем╕╖ до 2 тисяч ос╕б».
Рос╕йська газета «Время новостей» вважа╓, що тверд╕ запевнення Юл╕╖ Тимошенко Пут╕ну в Ялт╕ щодо оплати рос╕йського газу можуть базуватися на можливому рос╕йському кредит╕. Видання наголошу╓, що «до Криму, разом ╕з в╕це-прем’╓ром ╕ м╕н╕стром ф╕нанс╕в Рос╕╖ при╖хав також головний фах╕вець М╕нф╕ну з кредит╕в – заступник м╕н╕стра Дмитро Панк╕н, що може означати обговорення на зустр╕ч╕ Пут╕на з Тимошенко ймов╕рно╖ ф╕нансово╖ п╕дтримки Укра╖ни, що явно було б бажаним для президентських амб╕ц╕й само╖ Юл╕╖ Тимошенко». «Время новостей» також розум╕╓ обурення прихильник╕в Януковича, як╕ прийшли до Л╕вад╕йського палацу в Ялт╕ з плакатами: «Пут╕н, не в╕р Тимошенко!», «Юля вдарить у спину!». Особливо п╕кантним був напис: «Юль, не зваблюй Пут╕на!»...
Василь З╕лгалов.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/883716.html


Д╤╢ УРЯДОВА ТЕЛЕФОННА «ГАРЯЧА Л╤Н╤Я»

На урядову телефонну «гарячу л╕н╕ю» з проблеми пандем╕чного грипу вже звернулися понад 10 тисяч ос╕б. Люди зверталися ╕ за швидкою допомогою, ╕ за консультац╕ями л╕кар╕в. Про це сказала п╕д час бриф╕нгу м╕н╕стр прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни Людмила Денисова.
«Тим, хто потребував консультац╕╖, вона обов’язково в╕дразу ж ╕ надавалася, тому що зараз на «гаряч╕й л╕н╕╖» ц╕лодобово чергу╓ л╕кар. Були й пов╕домлення про в╕дсутн╕сть л╕к╕в, в╕дмови в госп╕тал╕зац╕╖ тощо. Хочу зазначити, що вся ╕нформац╕я моментально переда╓ться до М╕н╕стерства охорони здоров’я Укра╖ни та до штаб╕в в областях, де по н╕й терм╕ново вживаються необх╕дн╕ заходи», — наголосила м╕н╕стр.
Всього ж, за словами урядовця, станом на 24 листопада до урядово╖ телефонно╖ «гарячо╖ л╕н╕╖» над╕йшло 153208 звернень. ╤з 139869 звернень, як╕ було направлено для реагування до орган╕в виконавчо╖ влади, вже розглянуто 78%. Б╕льша половина заявник╕в, з якими було встановлено зворотний зв’язок, висловили задоволення тим, як в╕дреагували на ╖хн╓ звернення. Як ╕ ран╕ше, людей хвилюють земельн╕ питання, видача акт╕в на землю, питання соц╕ального захисту, надання комунальних послуг та транспортного обслуговування.
Людмила Денисова ще раз нагадала, що урядова телефонна гаряча л╕н╕я працю╓ ц╕лодобово. Кожен громадянин Укра╖ни, набравши номер 0-800-507-309, може звернутися по допомогу до орган╕в виконавчо╖ влади. Дзв╕нки з╕ стац╕онарних телефон╕в безкоштовн╕.
Також п╕д час бриф╕нгу м╕н╕стр пов╕домила, що на ринку прац╕ продовжуються стаб╕л╕зац╕йн╕ процеси. Так, за статистичними даними, на 1 листопада 2009 року чисельн╕сть незайнятих громадян, як╕ були на обл╕ку в державн╕й служб╕ зайнятост╕, становила 526,3 тисяч╕. Це менше в╕дпов╕дно на 6% ╕ на 9%, н╕ж було у 2008 та 2007 роках – некризових! — на цю ж дату, п╕дкреслила Людмила Денисова.
Кр╕м того, урядовець по╕нформувала, що вс╕ соц╕альн╕ виплати теж проф╕нансован╕ вчасно. «П╕втора м╕льярда гривень вже перераховано, тому кожна с╕м’я, яка розрахову╓ на таку допомогу, вона ╖╖ отрима╓», — зазначила м╕н╕стр.
* * *
Верховна Рада 26 листопада на сво╓му позачерговому зас╕данн╕ не подолала вето Президента В╕ктора Ющенка на закон про вид╕лення 1 млрд. грн. для боротьби з еп╕дем╕╓ю грипу. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за подолання вето проголосував лише 231 народний депутат (при необх╕дних 300 – УН╤АН) ╕з 316 народних депутат╕в, заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕.
За подолання вето проголосували майже в повному склад╕ фракц╕╖ БЮТ, КПУ та Блоку Литвина. З фракц╕╖ “Наша Укра╖на – Народна самооборона” «за» проголосувало 32 народних депутати. Фракц╕я Парт╕╖ рег╕он╕в не голосувала за дане р╕шення в повному склад╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8115

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков