Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4454)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4128)
Українці мої... (1662)
Резонанс (2124)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1055)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (326)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (208)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 07.10.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 07.10.2011
ЧИ ЗБЕРЕЖЕМО Р╤ДНУ ЗЕМЛЮ ДЛЯ НАЩАДК╤В?

В╤ДКРИТИЙ ЛИСТ

Президенту Укра╖ни
п. ЯНУКОВИЧУ В. Ф.
 
Пане Президенте!
Всеукра╖нське об’╓днання ветеран╕в (ВОВ) нарахову╓ у сво╖х рядах понад м╕льйон ф╕ксованих член╕в — учасник╕в бойових д╕й, ветеран╕в в╕йни ╕ прац╕, ╕нвал╕д╕в в╕йни та ╕нших категор╕й пенс╕онер╕в, у тому числ╕ — Збройних Сил Укра╖ни. Об’╓днання ма╓ сво╖ в╕дд╕лення в ус╕х областях Укра╖ни ╕ ╓ одн╕╓ю з найб╕льших та найвпливов╕ших громадських орган╕зац╕й у держав╕.
На чергових зборах розширено╖ Ради ВОВ було обговорено питання: «Земля — нац╕ональна власн╕сть та джерело добробуту укра╖нського народу». У робот╕ Ради взяли участь ряд видатних науковц╕в, високодосв╕дчених аграр╕╖в, як╕ виступили з фахово аргументованими допов╕дями щодо стану земельних правових в╕дносин в Укра╖н╕. Особливу увагу, а також занепоко╓ння викликали проблеми, розкрит╕ в темах: «Збережемо р╕дну землю для нащадк╕в», «У кого земля — в того влада», «Земля чека╓ реформування, а не розпродажу», «Хто нищив ╕ тепер нищить укра╖нськ╕ села?», «А земля не буде продаватись...», «Замах на годувальницю», «Земельн╕ стосунки в Укра╖н╕» тощо.
Враховуючи наведене вище, Рада ВОВ констату╓ наступне.
У численних заявах щодо питання земельних стосунк╕в доводиться часто чути, що земля потребу╓ ефективного власника, ╕нвестиц╕й, зняття моратор╕ю на продаж ╕ таке ╕нше. Тобто форму╓ться громадська думка, виг╕дна тим, хто ╖╖ форму╓ у сво╖х его╖стичних ╕нтересах.
Наприклад, в╕домий пол╕тичний д╕яч В. Литвин в ╕нтерв’ю газет╕ «С╕льськ╕ в╕ст╕» заявив, що земля — це душа народу ╕ що земельне питання — це питання нац╕онально╖ безпеки, а тому земл╕ с╕льськогосподарського призначення продаватися не можуть. Проте в подальшому, н╕чого конкретного щодо висловленого не зд╕йснивши, зм╕нив свою позиц╕ю на протилежну.
Проекти майбутнього розбазарювання укра╖нсько╖ земл╕ та сценар╕╖ вс╕м в╕домо╖ злочинно╖ приватизац╕╖ промислових об’╓кт╕в схож╕ м╕ж собою, як дв╕ крапл╕ води. Але якщо промислов╕сть теоретично ще можна в╕дродити ╕ виготовляти власн╕ товари, то з втратою земл╕ укра╖нц╕ втрачають будь-яку ╕сторичну перспективу. Саме тому Всеукра╖нське об’╓днання ветеран╕в заявля╓ про свою готовн╕сть боротися не т╕льки за продовження моратор╕ю на розпродаж укра╖нсько╖ земл╕, але й за повну заборону торг╕вл╕ нею! Ми переконан╕, що приватна власн╕сть на землю не ╓ необх╕дною умовою виведення с╕льського господарства з кризи. Щоб господарювати на земл╕ — не обов’язково нею волод╕ти.
Англ╕йський економ╕ст ╕ ф╕лософ Джон Стюарт М╕лль (1806-1873 рр.) справедливо вважав, що земля не ╓ результатом прац╕, а природним засобом виробництва, тому ма╓ бути однаково доступною для вс╕х. У зв’язку з чим наголошував: держава повинна виступати у рол╕ ╓диного землевласника, а землекористувач╕ мають бути орендарями, як╕ отримують д╕лянки на певний терм╕н на догов╕рних засадах. Аналог╕чно╖ думки дотримувався ╕ прогресивний економ╕ст-аграрник О. В. Чаянов. Под╕бний п╕дх╕д у вир╕шенн╕ питання власност╕ на землю прийнятий практично в ус╕х кра╖нах, що нам наводять як вз╕рець держав з ринковою економ╕кою: Скандинав╕я, Н╕дерланди, Япон╕я, П╕вденна Корея, Тайвань, Китай, ╤зра╖ль тощо. А той, хто за приклад наводить США, де начебто земля ╓ товаром, нехай згада╓ долю американських ╕нд╕анц╕в. Авторитетний англ╕йський учений Ф. Гарр╕сон задовго до наших аграрних «реформ» принципово застер╕гав, що в╕дродження приватно╖ власност╕ на землю може стати трагед╕╓ю в ╕сторичному масштаб╕: «Якщо цю помилку буде зроблено, то одного чудового дня за не╖ доведеться дуже дорого заплатити».
Видатний громадський д╕яч ╕ л╕тературний класик Лев Толстой запевняв: «Власн╕сть на землю суттю сво╓ю в╕др╕зня╓ться в╕д власност╕ на предмети, створен╕ працею. В╕дн╕м╕ть у народу грош╕, товари, худобу — ╕ ваше пограбування припиниться, щойно ви п╕дете геть. Але в╕дн╕м╕ть у народу землю — ╕ ваше пограбування триватиме в╕чно. Воно буде новим пограбуванням для кожного нового покол╕ння... Земля може належати т╕льки Богов╕ ╕ вс╕м синам людським, як╕ працюють на н╕й. Вона ╓ власн╕стю вс╕х покол╕нь людей...»
Наступним переконливим аргументом на п╕дтримку нашого Звернення до Вас, пане Президенте, як в╕руючо╖ людини ╓ рел╕г╕йний аргумент: жодна з рел╕г╕й св╕ту не дозволя╓ вважати р╕дну землю предметом куп╕вл╕-продажу.
Як приклад наводимо обов’язкову для виконання б╕бл╕йну запов╕дь: «А земля не буде продаватись назавжди, бо МОЯ та земля, бо ви приходьки та ос╕л╕ в МЕНЕ». (Книга Лев╕т, розд╕л 25, п╕дрозд╕л 23).
В╕дтак автори знаменито╖, сакрально╖ «Велесово╖ книги» праукра╖нськ╕ старотц╕ та волхви (ВК, дошка 17в) запов╕ли сво╖м нащадкам, тобто нам з вами: «А тому, хто захот╕в би Земл╕ вашо╖, то киньте йому до вуст уповн╕. Хай покладе до пащ╕ сво╓╖ ╕ не каже н╕ слова! Будьте ж синами сво╖х р╕дних Бог╕в ╕ сила ╖хня пребуде з вами».
Отже, порушення Священних Запов╕дей Предк╕в — це смертний гр╕х. Бо торгувати Землею — це все одно, що торгувати Небом. Бо вони р╕вноправн╕. Бо Небо — Батько, Земля — Мати. В╕д них походить усе живе ╕ неживе. Продавати Землю — це все одно, що продавати Мат╕р, це все одно, що продавати Бога, який ╖╖ сотворив. ╤ тому той, хто порушить цю запов╕дь, — законодавець, який проголосу╓ за скасування моратор╕ю, або гарант додержання Конституц╕╖, який урочисто присягав, що виконуватиме Божественн╕ Запов╕д╕ та статт╕ Конституц╕╖, зрадивши ╖х сво╖м п╕дписом ╕ благословивши закон на розпродаж Мат╕нки Земл╕, автоматично ╕ неминуче прирече себе ╕ вс╕х нащадк╕в сво╖х на в╕чне Небесне ╕ Народне прокляття!
Анал╕зуючи загрозливий стан сьогоденних земельних в╕дносин, розширена Рада ВОВ зверта╓ Вашу увагу, вельмишановний В╕кторе Федоровичу, як гаранта додержання Конституц╕╖, прав ╕ свобод укра╖нського народу, на головн╕ чинники зм╕ни на краще ситуац╕╖, що склалася в держав╕ щодо земельного питання, а саме:

ЕКОНОМ╤ЧНИЙ
Землю треба розглядати як зас╕б виробництва та предмет прац╕, а не спекуляц╕й. Дох╕д в╕д земельно╖ ренти повинен належати сусп╕льству.

ПОЛ╤ТИЧНИЙ
Якщо земля ╓ засобом отримання вс╕х житт╓вих благ, як╕ необх╕дн╕ для ╕снування людини, то так╕ блага ╓ продуктом сусп╕льно╖ прац╕ ╕ тому не можуть бути привласнен╕ окремою особою або групою ос╕б.

СОЦ╤АЛЬНИЙ
Якщо земельн╕ в╕дносини розглядати з точки зору соц╕ально╖ справедливост╕, то земля ╓ ще й найважлив╕шою соц╕альною категор╕╓ю.

ЮРИДИЧНО-ПРАВОВИЙ
1. Земля ╓ основою людського ╕снування ╕ матер╕ального добробуту.
2. Торг╕вля землею порушу╓ природне право на р╕вн╕сть вс╕х. Ус╕ мають однаков╕ права на сонце, пов╕тря, воду ╕ землю, що ╓ сталими величинами, як╕ ще називають «житт╓вим простором».
3. Приватна власн╕сть на землю вже сьогодн╕ породжу╓ проблеми при в╕дчуженн╕ земл╕ для сусп╕льних потреб (комун╕кац╕╖, дороги та ╕н.).
4. Досв╕д показав, що «узаконення» приватизац╕╖ земл╕ призвело до шахрайства та спекуляц╕╖ землею. Так, площа земель, проданих не для ведення с╕льського господарства по вс╕й Укра╖н╕, вже перевищила м╕льйон гектар╕в.
5. Торг╕вля землею завжди в╕дкрива╓ поле для зловживань, ╓ причиною корупц╕╖ в ц╕й сфер╕, викликаною, насамперед, недосконалим Земельним кодексом, який проголошу╓ право приватно╖ власност╕ для одних за в╕дсутност╕ такого права для ╕нших.

ДЕМОГРАФ╤ЧНИЙ
Приватизац╕я земл╕ призведе до стану, коли майбутн╕ покол╕ння не зможуть одержати безкоштовно землю для житла. Молод╕ люди при досягненн╕ д╕тородного в╕ку будуть стояти перед проблемою придбання земл╕ зам╕сть того, щоб народжувати д╕тей. Таким чином, у кра╖н╕ поглибиться демограф╕чна проблема ╕ молод╕ с╕м’╖, як соц╕альний кап╕тал, будуть втрачати свою сусп╕льну варт╕сть.

ГЕОПОЛ╤ТИЧНИЙ
Земля разом з пов╕трям та водою утворю╓ нац╕ональний житт╓вий прост╕р, а це вже не ╓ економ╕чною категор╕╓ю. В соц╕ально-╕сторичному план╕ ринок земл╕ унеможливлю╓ стаб╕льн╕сть ╕ процв╕тання укра╖нсько╖ нац╕╖.

ГЛОБАЛ╤ЗАЦ╤ЙНИЙ
Тенденц╕я св╕тового розвитку показу╓, що глобал╕зац╕я ╓ формою ново╖ колон╕зац╕╖ кра╖н у планетарному масштаб╕, повторюючи на новому витку д╕алектично╖ сп╕рал╕ вс╕ риси економ╕чного примусу. Св╕това практика св╕дчить, що ╓диним ун╕версальним обм╕нним екв╕валентом на шляху подолання економ╕чно╖ кризи залишаються природн╕ ресурси. Одним з вагомих, практично в╕дновлюваним ресурсом, ╓ земля.

ФУТУРОЛОГ╤ЧНИЙ
Укра╖нськ╕ земл╕ — це 29,9% св╕тових запас╕в чорнозему ╕ майже 40% ╓вропейських. Зм╕на кл╕мату, зб╕льшення чисельност╕ людсько╖ популяц╕╖, виснаження м╕неральних ресурс╕в Земл╕ ставить укра╖нський чорнозем головним ресурсом ╕снування ╕ розвитку.

ЕКОЛОГ╤ЧНИЙ
Торг╕вля землею ускладнить процес контролю за як╕стю земл╕ та природоохоронними заходами щодо збереження земл╕ з боку держави. Вже нин╕ у гонитв╕ за прибутком укра╖нськ╕ земл╕ зас╕вають монокультурою, виснажують ╜рунти, не вживаючи заход╕в для ╖хнього в╕дтворення, а це призводить до х╕м╕чного отру╓ння земель, зменшення гумусу, катастроф╕чного зб╕днення ╜рунту на м╕нерали, що, насамк╕нець, призводить, нав╕ть при харчовому достатку, до незбалансованого харчування населення, пог╕ршення його здоров’я ╕ втрати соц╕ального кап╕талу.
Отже, системне ╕ комплексне досл╕дження проблеми земельних стосунк╕в в Укра╖н╕ як сукупн╕сть зазначених чинник╕в да╓ п╕дстави кардинально зм╕нити ставлення сусп╕льства та держави до можливо╖ торг╕вл╕ укра╖нською землею. Чорний день для укра╖нц╕в не повинен настати.
Таким чином, керуючись вищим природним правом на р╕вн╕сть ╕ справедлив╕сть, ми вважа╓мо, що торг╕вля землею ╓ найстрашн╕шим економ╕чним злочином проти укра╖нського народу, бо якщо торг╕влю товарами та послугами можна регулювати р╕зними економ╕чними методами (мито на експорт, ╕мпорт та ╕н.), то торг╕вля тим, що не створено самою людиною, а Богом, ╓ ще й явищем аморальним, ганебним та образливим для майбутн╕х покол╕нь.
У майбутн╕й Конституц╕╖ повинно бути записано: «Право приватно╖ власност╕ на землю в Укра╖н╕ забороня╓ться законом».
Враховуючи наведене, Рада Об’╓днання переконана, що Укра╖нська Держава в особ╕ Президента, який прагне консол╕дувати сусп╕льство, повинна повернути в загальнонац╕ональну власн╕сть ус╕ с╕льськогосподарськ╕ уг╕ддя. Тод╕ земельними, водними, л╕совими та ╕ншими природними ресурсами користуватимуться м╕сцев╕ громади, як╕ матимуть виб╕р — або господарювати самост╕йно, або здавати землю в оренду одноос╕бним чи колективним аграр╕ям на встановлен╕ законом терм╕ни з неодм╕нною угодою — не виснажувати ╜рунти, а примножувати ╖хню родюч╕сть.
Нас, ветеран╕в в╕йни та прац╕, фахово та житт╓во досв╕дчених патр╕от╕в, як╕ ц╕ною власного життя захищали, в╕дновлювали ╕ розбудовували свою Батьк╕вщину, зобов’язу╓ честь ╕ сов╕сть перед нашими д╕тьми, внуками ╕ правнуками, перед ус╕м народом не допустити, щоб «вельможн╕» вчорашн╕ вихованц╕ тотал╕тарно╖ системи, а нин╕ демол╕беральн╕ нег╕дники розтринькали останн╕й зас╕б ╕снування укра╖нсько╖ нац╕╖.
Тому заклика╓мо Вас, пане Президенте, за жодних обставин не п╕дписувати майбутн╕й закон Верховно╖ Ради про припинення моратор╕ю на торг╕влю укра╖нською землею с╕льськогосподарського призначення, а в Земельному кодекс╕ Укра╖ни скасувати ус╕ розд╕ли та пункти, що оголошують нашу Мат╕нку Землю товаром.

Володимир ГУМЕНЮК,
голова Всеукра╖нського об’╓днання ветеран╕в,
заслужений юрист Укра╖ни
* * *
Аналог╕чн╕ звернення над╕слан╕ Голов╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни, Прем’╓р-м╕н╕стру Укра╖ни, депутатам ВР, козацьким та ╕ншим громадським об’╓днанням Укра╖ни. Звернення щиро п╕дтримали кер╕вники багатом╕льйонно╖ громади ветеран╕в в╕йни та прац╕, учасники бойових д╕й, жертви нацистських пересл╕дувань, ветерани в╕йськово╖ служби, правоохоронних орган╕в, цив╕льного захисту населення, учасники л╕кв╕дац╕╖ Чорнобильсько╖ катастрофи...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 07.10.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9444

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков