Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.12.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 23.12.2011
СУД ВИЗНАВ, ЩО КРИМ╤НАЛЬНУ СПРАВУ ПРОТИ КУЧМИ ПОРУШИЛИ БЕЗП╤ДСТАВНО

Печерський районний суд м╕ста Ки╓ва визнав, що Генеральна прокуратура безп╕дставно порушила крим╕нальну справу щодо колишнього Президента Укра╖ни Леон╕да Кучми за обвинуваченням у причетност╕ до вбивства журнал╕ста Георг╕я Гонгадзе.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, в╕дпов╕дну ухвалу суд вин╕с 14 грудня, задовольнивши, таким чином, скаргу адвокат╕в Л. Кучми на постанову першого заступника Генерального прокурора Рената Кузьм╕на щодо порушення крим╕нально╖ справи проти колишнього Президента.
Як зазнача╓ться в ухвал╕, суд не знайшов п╕дстав, як╕ б вказували на причетн╕сть Л. Кучми до ско╓ння тяжкого злочину.
Зокрема, йдеться в ухвал╕, в╕дпов╕дно до норм чинного законодавства, крим╕нальна справа може бути порушена т╕льки в тому випадку, якщо наявн╕ об’╓ктивн╕ дан╕, що вказують на склад злочину особи ╕ на основ╕ яких встановлю╓ться наявн╕сть у д╕ях особи складу злочину. У той же час з наданих суду матер╕ал╕в виходить, що колишн╕й Голова Верховно╖ Ради Олександр Мороз не ре╓стрував оф╕ц╕йно у правоохоронних органах заяву про начебто ско╓ння злочину Л. Кучмою, також не були заре╓строван╕ у належний спос╕б заяви колишнього майора Управл╕ння Держохорони Миколи Мельниченка та ╕нших ос╕б.
Досл╕дивши матер╕али, додан╕ до скарги, суд встановив, що фактично ╓диною п╕дставою для винесення першим заступником Генерального прокурора Р. Кузьм╕ним постанови про порушення крим╕нально╖ справи проти Л. Кучми ╓ ауд╕озаписи, зроблен╕ М. Мельниченком.
Водночас, як зазнача╓ться в р╕шенн╕ суду, Конституц╕йний Суд Укра╖ни роз’яснив, що обвинувачення особи не може ╜рунтуватися на доказах, отриманих у незаконний спос╕б та особою, не уповноваженою зд╕йснювати оперативно-розшукову д╕яльн╕сть. У зв’язку з цим суд встановив, що М. Мельниченко не ╓ такою особою ╕, в╕дпов╕дно, суд д╕йшов висновку, що ц╕ записи отриман╕ незаконним шляхом, а також у суду виника╓ сумн╕в у механ╕зм╕ ╖х отримання. «Отже, вони (записи) не можуть бути використан╕ як докази», — зазнача╓ться в судовому р╕шенн╕.
Кр╕м того, суд д╕йшов висновку, що у Р. Кузьм╕на для порушення крим╕нально╖ справи проти Л. Кучми не було достатньо даних, як╕ б св╕дчили, що Л. Кучма перевищив владу ╕ службов╕ повноваження, що потягнуло за собою тяжк╕ насл╕дки стосовно громадян Георг╕я Гонгадзе та Олекс╕я Подольського, а були лише припущення.
«Таким чином у першого заступника Генпрокурора не було достатн╕х п╕дстав для винесення постанови про порушення крим╕нально╖ справи, отже, скарга захисник╕в С. Ульянова та В. Путруненка п╕дляга╓ задоволенню», — йдеться у судовому р╕шенн╕.

Мирослава ГОНГАДЗЕ: «ЗАЯВИ КУЧМИ – БЛЮЗН╤РСТВО»

Вдова журнал╕ста Георг╕я Гонгадзе буде опротестовувати р╕шення ки╖вського суду, який не бачить п╕дстав для порушення крим╕нально╖ справи проти колишнього Президента Укра╖ни Леон╕да Кучми. А його заклики знайти тих, хто влаштував зникнення Георг╕я у 2000 роц╕, назива╓ блюзн╕рством. Про це Мирослава Гонгадзе сказала в ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода».
— Що означа╓ для вас р╕шення Печерського суду, який скасував крим╕нальну справу проти Леон╕да Кучми?
— Р╕шення Печерського суду про закриття справи проти Кучми не зн╕ма╓ п╕дозри щодо його причетност╕ до замовлення вбивства Георг╕я. Справа не розглядалась по сут╕, процес став прикладом повного ╕гнорування закону з боку суду. К╕льк╕сть процесуальних порушень, зд╕йснених судом, перевищила вс╕ допустим╕ норми. ╤ цим р╕шенням суд  забив, як на мене, ще один цвях у труну укра╖нського правосуддя.
— Колишн╕й Президент Леон╕д Кучма заклика╓ знайти справжн╕х орган╕затор╕в ╕ замовник╕в «касетного скандалу» та зникнення Георг╕я Гонгадзе, провокатор╕в, як в╕н сказав. Чи ви в╕рите в щир╕сть цих сл╕в?
– Заяви Кучми про те, що в╕н хоче розсл╕дування справи, ╓ справжн╕м блюзн╕рством. Той, хто прагне реального розсл╕дування, не посила╓ сво╖х адвокат╕в на в╕дверте порушення закону для того, щоб ╕з техн╕чних причин закрити справу. Ми абсолютно точно будемо оскаржувати це р╕шення. Це питання принципу. Знущання влади над сво╖ми громадянами стало звичною практикою для Укра╖ни ╕, оскаржуючи це р╕шення, я намагаюсь захистити не лише сво╖ права ╕ честь Георг╕я, я намагаюсь захистити принципи правосуддя, як╕, можливо, ще коли-небудь будуть ╕снувати в Укра╖н╕.
— Колишн╕й народний депутат Олександр ╢льяшкевич оч╕ку╓, що найближчим часом проти Леон╕да Кучми почнуться судов╕  процеси за межами Укра╖ни. Чи вам щось про це в╕домо?
— Н╕, мен╕ про це н╕чого нев╕домо. Якщо ми будемо оскаржувати цю справу, а ми однозначно не дов╕ря╓мо укра╖нському суду, ми п╕демо до ╢вропейського суду, тод╕ ця справа буде розглядатись в ╢вропейському суд╕.
*   *   *
Генеральна прокуратура Укра╖ни подала апеляц╕ю на р╕шення Печерського районного суду Ки╓ва про скасування постанови про порушення крим╕нально╖ справи стосовно другого президента Укра╖ни (1994-2005 рр.) Леон╕да Кучми за обвинуваченням у причетност╕ до вбивства журнал╕ста Георг╕я Гонгадзе. Про це у понед╕лок пов╕домив агентству «╤нтерфакс-Укра╖на» кер╕вник прес-служби Генпрокуратури Юр╕й Бойченко.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.12.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9759

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков