Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 27.01.2012
ДЕНЬ СОБОРНОСТ╤ ╤...

В╕длуння свята

Под╕бн╕ свята ╓ в багатьох кра╖нах  св╕ту. Дума╓ться, вони покликан╕ об’╓днувати нац╕ю, берегти народн╕ традиц╕╖, виховувати патр╕отизм ╕ почуття в╕дпов╕дальност╕. У кра╖нах стало╖ демократ╕╖ саме так ╕ ╓. В Укра╖н╕ — не зовс╕м так, але, дума╓ться, згодом наш╕ громадяни перестануть використовувати цей день для проведення передвиборних м╕тинг╕в. Бо Акт злуки УНР ╕ ЗУНР  — це не лише об’╓днання земель, це ще — ╓днання душ ╕ сердець ус╕х громадян держави. Ми ма╓мо в╕дчути себе нац╕╓ю, пишатися сво╓ю мовою, культурою, ╕стор╕╓ю.
«…В╕днин╕ укра╖нський народ, зв╕льнений могутн╕м поривом сво╖х власних сил, ма╓ змогу об’╓днати вс╕ зусилля для створення нерозд╕льно╖ незалежно╖ Укра╖нсько╖ Держави на добро ╕ щастя укра╖нського народу» (з Акту злуки).
Об’╓днатися на добро ╕ щастя… Дума╓ться, саме у цих словах треба шукати сенс Акту злуки, як ╕ сенс запровадження цього всенародного свята.
У 2011 роц╕ Указом Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича в╕д 30 грудня 2011 року № 1209/2011 «Про в╕дзначення в Укра╖н╕ деяких пам’ятних дат ╕ профес╕йних свят» День соборност╕ був об’╓днаний з Днем свободи, який ран╕ше в╕дзначався 22 листопада, ╕ став називатися «День соборност╕ ╕ свободи Укра╖ни».
У Севастопол╕ цього року День соборност╕ ╕ свободи в╕дзначали дещо масштабн╕ше в╕д попередн╕х рок╕в. М╕сцев╕ б╕бл╕отеки провели бес╕ди з читачами. У Будинку культури та мистецтв в╕дбулися загальном╕ськ╕ урочист╕ збори та святковий концерт. У частинах ╕ на кораблях, в Академ╕╖ ВМС ╕м. П. С. Нах╕мова пройшли тематичн╕ бес╕ди, к╕нолектор╕╖, конференц╕╖ ╕ «кругл╕ столи», спрямован╕ на виховання у в╕йськовослужбовц╕в почуття нац╕онально╖ г╕дност╕, патр╕отизму, поваги до демократичних ц╕нностей.
У б╕бл╕отеках будинк╕в оф╕цер╕в, клубах в╕йськових частин були оформлен╕ виставки л╕тератури з матер╕алами, присвяченими Дню соборност╕ та свободи Укра╖ни. На кораблях укра╖нських ВМС та у в╕йськових частинах 22 с╕чня урочисто п╕дняли державний прапор.
Традиц╕йно у День соборност╕ ╕ свободи кер╕вництво м╕ста разом з представниками командування ВМС ЗС Укра╖ни прибуло до пам’ятника Тарасов╕ Шевченку. П╕сля урочистого покладання кв╕т╕в перший заступник голови м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Савенков посп╕лкувався з журнал╕стами. Чиновник розум╕╓ соборн╕сть, як ╓дн╕сть влади ╕ народу. «Ми намага╓мося об’╓днати вс╕ пол╕тичн╕ сили та громадськ╕ орган╕зац╕╖, почути ╖х та в╕днайти сп╕льн╕ шляхи вир╕шення проблем».
На запитання, як в╕н оц╕ню╓ р╕вень свободи у м╕ст╕, С. Савенков в╕дпов╕в, що, на його думку, у Севастопол╕ свободи б╕льше, н╕ж в ╕нших рег╕онах Укра╖ни. Преса – в╕льна. На ЗМ╤ н╕хто не тисне. ╤нтернет-видання пишуть, що хочуть. Журнал╕ст╕в за ╖хню позиц╕ю н╕хто не пересл╕ду╓, навпаки, до ╖хн╕х зауважень дослухаються. 
Розум╕ння чиновником соборност╕, як ╓дност╕ влади ╕ народу, сам народ, схоже, не под╕ляв, бо прийшов до Кобзаря окремо в╕д влади, на дв╕ години п╕зн╕ше. Треба в╕ддати належне, н╕хто не забороняв пол╕тичним л╕дерам м╕сцевих осередк╕в опозиц╕йних парт╕й орган╕зовувати м╕тинг, що зак╕нчився ухваленням резолюц╕╖ про об’╓днання зусиль на майбутн╕х виборах у жовтн╕ 2012 року.
Представники громадських орган╕зац╕й взяли участь у покладанн╕ кв╕т╕в до п╕дн╕жжя пам’ятника, проте не вс╕ под╕ляли думку опозиц╕╖. 
Мою увагу привернув кремезний чолов╕к у вишиванц╕, захот╕лося д╕знатися, чи у День соборност╕ ╕ свободи в╕н в╕дчува╓ себе в╕льним.
— Ви в╕дчува╓те себе в╕льним у власн╕й держав╕?
— Так, я в╕льний, бо в╕льно висловлюю свою думку. Я пишу в╕рш╕, вони бувають р╕зкими й критичними. За радянських час╕в мене б КДБ давно кинуло у в’язницю. А в незалежн╕й Укра╖н╕ я – в╕льний.
Тут зараз говорили про те, що за ╜ратами опинилися Луценко й Тимошенко. Але ж вони були при влад╕ й долучалися до законотворчо╖ д╕яльност╕. Зг╕дно з тими законами тепер ╖х судять. А значить, законотворча д╕яльн╕сть цих пол╕тик╕в була недосконалою. На мою думку, треба так уважно й ретельно займатися законотворч╕стю, аби будь-який громадянин був тим законом захищений. Варто пам’ятати, що влада – це не назавжди й завтра з владних щабл╕в треба спуститися на землю. У владних каб╕нетах треба дбати про достойний р╕вень життя та захищен╕сть перес╕чного громадянина.

Молодше покол╕ння здалося мен╕ не таким радикально налаштованим:
— Що для вас значить свобода? Чи достатньо ╖╖ в наш╕й держав╕?
— Я належу до покол╕ння, яке не виборювало свободу й звикло сприймати ╖╖, як щось належне. Не помилюся, якщо скажу, що переважна б╕льш╕сть громадян прагне свободи вибору, захищеност╕ та можливост╕ реал╕зувати сво╖ зд╕бност╕. Проте, як мен╕ зда╓ться, настають часи, коли треба  пильнувати свою свободу. Бо вже ╓ приклади ╕нших держав, де свобода громадян почина╓ зникати з шаленою швидк╕стю. Я би закликав укра╖нц╕в бути пильними стосовно свободи.

Запитую ще у ж╕нки, бо з прадавн╕х час╕в укра╖нки вир╕знялися неабиякою мудр╕стю:
— Соборн╕сть ╕ свобода. Ви в╕дчува╓те значущ╕сть цих понять, живучи у наш╕й держав╕?
— Не в╕дчуваю. Мен╕ не подоба╓ться пол╕тика держави стосовно мови ╕ культури. Не мають вони державно╖ п╕дтримки. Але багато в чому винн╕ ми сам╕. Не варто укра╖нцям бути такими пасивними. Якщо про мову й культуру не дба╓ належним чином держава, треба самим громадянам активн╕ше висловлювати свою позиц╕ю.
У День соборност╕ серед думок наших громадян я пом╕тила чимало розб╕жностей. Вт╕шила свобода ╖х вияву.  

Л╕д╕я СТЕПКО
м. Севастополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9865

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков